Estakada się sypie!

Z dużymi problemami muszą liczyć się kierowcy, którzy przejeżdżają estakadą w ciągu Drogi Krajowej 81 w Skoczowie. Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała na pasach w obu kierunkach zwężenia. Jednak prawdziwy horror na drodze, może zacząć się już w nadchodzący weekend.

- Informujemy, że w dniu 16 maja bieżącego roku, na obiektach mostowych w ciągu DK 81 w Skoczowie, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu – taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzisiaj drogowcy wkroczyli do akcji. Jak czytamy dalej na stronie zarządcy drogi – zmiana organizacji polegać ma na zawężeniu lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły do 2,0m. Wprowadzony zostanie również zakaz poruszania się tym pasem dla pojazdów ciężarowych. Jezdnia w kierunku Katowic zawężona zostanie do jednego pasa ruchu. Na obu kierunkach wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30km/h. Pojazdy na odcinku obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu powinny poruszać się w odstępach minimum 50m.

Zmiany te oznaczają jedno. Olbrzymie utrudnienia w przejeździe na tym odcinku DK81 w weekendy. Rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji, Marek Prusak, w rozmowie z OX.pl przyznał, że - po przeglądzie stwierdzono, że stan estakady wymaga ograniczenia ruchu. Zawężyliśmy przekrój i ograniczyliśmy prędkość. Na razie zastanawiamy się, w jaki sposób przywrócić ją do dobrego stanu. Ogólnie mówiąc stan techniczny estakady wymaga remontu - słyszymy od rzecznika. Kiedy można spodziewać się prac naprawczych? Na to pytanie jeszcze nie ma odpowiedzi.

Jak dodaje rzecznik, sprawa jest nagła, w wyniku kontroli zakwestionowano stan techniczny kilku elementów, które mają wpływ na bezpieczne użytkowanie mostu. - Aby nie spowodować dalszej degradacji i nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, musieliśmy podjąć takie środki. Z uwagi na rozpiętość estakady i natężenie ruchu, które w tym miejscu panuje, jej remont nie jest sprawą ani prostą, ani tanią – dodaje rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Ze słów rzecznika wywnioskować można, że ograniczenia w ruchu na pewno nie znikną w najbliższych tygodniach.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-17 04:36:35
krzysztof.mm: nie tak dawno [10 lat?...] estakada była w generalnym remoncie przez dosyć długi czas - warto przypomnieć, kto remontował, kto nadzorował
2018-05-17 08:11:08
wojtoj: Czyli w Skoczowie zacznie się kolejny etap armagedonu.<br />Korki były od czasu budowy dwóch rond na Objazdowej, teraz dochodzi rozkopany Górny Bór i jeszcze eskatada.<br />Strach się bać, ale Skoczów stanie.
2018-05-17 08:17:43
wyśmienity cwaniaczek: spokojnie ,spokojnie za niedługo głos zabierze NAJBARDZIEJ OŚWIECONA OSOBA w ox-owej przestrzeni wirtualnej !!!!! O NAJMĄDRZEJSZY, WSZYSTKO WIEDZĄCY I NIGDY SIĘ NIE MYLĄCY dam dara dam !!!!!! b R O N I S Ł A W !!!!! on problem rozwiąże :):):):):):):):):):)
2018-05-17 09:39:50
kierowca_bombowca: Na fotce nr 1 i 3 tablica \&quot;Zachowaj odstęp między pojazdami 50 m\&quot; , na fotce nr 4 siedzi glonojad / analfabeta na zderzaku Skodzie. <br />Wiadukt był w 2007 roku remontowany, ale długo nie wytrzymał.
2018-05-17 11:12:56
tomi71: @wojtol ...jeszcze Stalmacha więc będzie się działo. Hanysy chcący ominąć w Ochabach korek do świateł w Skoczowie skręcą na Wiślicę i wjeżdżając od tej strony do Skoczowa znów napotkają korek. Będzie \&quot;gorrrrące\&quot; lato. GDDKiA powinna ustawić już tablice z objazdem do Ustronia i Wisły przy wylocie z Katowic :) ...i skierować cały ruch na Bielsko, a potem Skoczów i np. Ustroń
2018-05-17 11:49:44
kierowca_bombowca: Niech hanysy jadą do Wisły przez Bielsko, Szczyrk / Salmopol
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją