Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Energetyczne Centrum: płaciłeś rachunki? Możesz odzyskać pieniądze

Energetyczne Centrum, alternatywny dostawca prądu i gazu, z dniem 3 grudnia ogłosił upadłość. Sprzedaż prądu nie była prowadzona od 11 września, a gazu od 12 września. Wielu konsumentów korzystających z usług firmy mimo to od tamtego czasu płaciło rachunki na konto firmy. Co zrobić, aby pieniądze odzyskać?

 Z pomocą przychodzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w specjalnym komunikacie proponuje dwa rozwiązania:

  1. Jeżeli do 2 grudnia zapłaciłeś za prąd lub gaz za okres, w którym spółka nie prowadziła już sprzedaży (czyli za okres od 11 września dla prądu i od 12 września dla gazu) możesz odzyskać pieniądze. Musisz zgłosić sądowi wysokość rachunków, które zapłaciłeś.

    W tym celu należy wypełnić w dwóch egzemplarzach dokument zgłoszenia wierzytelności, który można pobrać tutaj.
    Należy wysłać dokumenty do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100 A, 00-454 Warszawa, Sędzia-Komisarz SSR Kamila Wasilewska. Koniecznie trzeba także podać sygnaturę sprawy: X GUp 1078/18. Uwaga! Trzeba się pospieszyć, sąd czeka na dokumenty do 16 stycznia.

    Gdy nie wiesz, jak napisać pismo, zgłoś się do rzecznika konsumentów w swoim mieście lub do Stowarzyszenia Aquila, które Ci pomoże - kontakt@prawo-konsumenckie.pl - czytamy w komunikacie.

  2. W przypadku regulowania rachunków po 3 grudnia (kiedy została ogłoszona upadłość spółki) za usługi świadczone po 11 września (prąd) oraz 12 września (gaz), UOKiK zaleca kontakt z kancelarią syndyka w Kielcach przy ul. Batalionów Chłopskich 48, 25-671 Kielce (adres e-mail: kancelaria.kielce@saltarski.com).

Komunikat UOKiK przesłała do nas Klaudia Bohucka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Cieszynie. 

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją