Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Emocje z szachami

W miniony wtorek (28 czerwca) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Domu Narodowym” odbył się Otwarty Turniej Szachowy Juniorów 'Wakacje z szachami'. Tu emocji nie brakowało, walka była naprawdę zacięta...Jak zwykle zwyciężył najlepszy.

Organizator „szachowego spotkania” był  M.U.K.S. "SZS" Cieszyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz COK.  Frekwencja dopisała, do gry zgłosiło się aż 36 zawodników, którzy do Cieszyna zjechali nawet z odległych miejscowości. Zgłosili się również chętni mieszkający w Czechach.

Zawodnicy zagrali systemem szwajcarskim, rozgrywając 9 rund. Spotkaniu sędziował Łukasz Foltyn. Zwycięzcy podzieleni na trzy grupy wiekowe otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nie zapomniano również o słodkim poczęstunku.

- Turniej szachowy przyniósł naprawdę ogromne emocje, wakacje jednak na nim się nie zakończą... Zapraszamy również na warsztaty szachowe, łącznie odbędzie się osiem spotkań w lipcu, oprócz tego planowane są również zajęcia szachowe w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia – podkreśla Piotr Foltyn kierownik sekcji szachowej M.U.K.S. „SZS”.

Turniej pokazał, że dziewczęta równie dobrze sobie radzą, co męska część uczestników. Warto podkreślić, że najmłodszym zawodnikiem Otwartego Turnieju Szachowego Juniorów była 6-letnia uczestniczka, która przyjechała na tą okazję specjalnie z Jastrzębia.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: