Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Emerytura to bzdura?

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w projekcie pt. ''Lekcje z ZUS''.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bielsku-Białej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne - nauczycieli oraz uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Ubezpieczeń Społecznych, do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Lekcje z ZUS”.

Projekt przybliża uczniom niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych w prosty i ciekawy sposób. Dziedzina to trudna, ale istotna dla każdego, kto wchodzi w dorosłe życie.

Dla uczniów biorących udział w projekcie organizowany jest konkurs wiedzy o ubezpieczeniach pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Warunkiem startu w konkursie jest realizacja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” i zgłoszenie szkoły do konkursu w terminie do 30 października 2015 r.

Na czym polega realizacja projektu? Nauczyciele, którzy przystąpią do projektu będą mieli za zadanie przeprowadzenie zajęć obejmujących cztery lekcje o tematyce ubezpieczeń społecznych i świadczeniach przysługujących z tego tytułu. Lekcje mają dać uczniom praktyczną wiedzę niezbędną przyszłym przedsiębiorcom, umożliwią podejmowanie świadomych decyzji.

Więcej informacji zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli na stronie: www.zus.pl/edukacjared./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-08 21:50:37
mirus1974: co za głupoty godocie,jaka emerytura jak zatrudni się ludzi na zlecenie a z drugiej firmy się odprowadza składki z 50zł,tej emerytury super nikt nie dożyje żeby mieć 1200zł emerytury to na dzień dzisiejszy trzeba zarabiać przeszło 4000zł na rękę.Dajcie se spokój z takimi głupotami.
2015-09-09 00:18:34
alternatywy 5: Jak można POciskać takie bzdury. Np. ze składki 1100 zł wyliczą 600 zł emerytury...he he Koniowi takie bajki, tylko gdzie go spotkać jak wszystkie wyzdychały. <br />ZUS od dawna jest bankrutem, wciąż centralnie zarządzanym....szkoda się gardłować, a raczej palcować na klawiaturze. <br />Dla potwierdzenia mojej prawdomówności, wystarczy zadzwonić do tej pasożytniczej instytucji i zapytać o obecny stan konta, odpowiedź otrzymacie tylko jedną \&quot; 0 \&quot; słownie ZERO złotych. Więc jest to fikcja złodziejska opieczętowana prawem...hmm prawo....chyba POd siebie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: