Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekumeniczny Orszak w Cieszynie

Uliczne jasełka zgromadziły dziś (06.01) ponad 1 mln uczestników w całej Polsce. Orszaków Trzech Króli nie zabrakło również w naszym powiecie. W Cieszynie po raz drugi organizatorzy zaprosili na ekumeniczny Orszak Trzech Króli.

Orszaki tradycyjnie spotkały się na Rynku. Nie zabrakło pokłonu Trzech Króli, wspólnego kolędowania oraz konkursu dla dzieci na najpiękniejszy strój orszakowy. Przybyłych na cieszyński Rynek mieszkańców przywitał proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Cieszymy się, że jest to orszak ekumeniczny. Uczniów Jezusa jest w tym mieście bardzo wielu i radują się wspólnie tutaj na Rynku. Razem z Trzema Królami przybyliśmy, aby ofiarować Panu Jezusowi dary. (…) Moi kochani miłować Boga i człowieka to są dwie takie gwiazdy które świecą wyraźnym blaskiem. Jezus ciągle nas o tym poucza, powtarza. Jakże łatwo jest powiedzieć, ale jakże trudno jest miłować. Wsłuchujmy się w głos Pana Jezusa, wpatrujmy się w blask tego co naucza, a na pewno nie zbłądzimy i dojdziemy do niego – mówił ks. Jacek Gracz proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Księża, zgromadzonym na płycie Rynku, złożyli noworoczne życzenia. Cieszę się, że idąc tutaj w Cieszynie z trzech kierunków, doszliśmy w jedno miejsce. Do Jezusa. (…) Już wkrótce skończy się świąteczny czas. Jutro wrócimy do naszych zwyczajnych zajęć, pracy, nauki , do codzienności. Chce Wam życzyć żeby w nowym roku światło Bożej gwiazdy nie gasło w Waszej codzienności, w Waszym życiu, na Waszej drodze. Żeby ta gwiazda każdego dnia prowadziła Was i wskazywała właściwą drogę. Żeby to Boże światło było wyznacznikiem dokąd iść, podążać. By stawało się mądrzejsze i mocniejsze – życzył zgromadzonym ks. Marcin Brzóska proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

W ramach tego wydarzenia po raz pierwszy w Domu Narodowym odbyły się „Jasełka wojskowe” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie. Jasełka spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-07 10:12:09
torcin: Cieszyńska ratuszowa śmietanka jak widać znalazła swoje miejsce w szeregu.
2020-01-07 11:45:10
tom lem: ... oczywiście w szeregu zdziecinniałych dorosłych w korowodzie z małolatami. Magów było podobno tylko trzech a królestwo marzyło się niejednej gosposi i jej podnóżkowi.
2020-01-07 11:58:42
florian: Córa Kościołów nie jest tym samym co syn Kościoła. Sześciu Króli chyli czoła. Damie nie pozostał już żaden AS w rękawie, tylko jeden marny walet na wierzchu...
2020-01-07 15:25:28
krzysztofmn: widział kto byłego burmistrza?... mała szansa, łatwo się domyślić, że jego obowiązkowe i liczne udziały w religijnych szopkach podczas kadencji były na pokaz i reklamowy użytek - mówią na to f a r y z e j s t w o, dziś musi zadowolić się rolą pastuszka-statysty, za to wśród prawdziwych b a r a n ó w
2020-01-07 15:38:10
tom lem: ... za to wszyscy widzieli koronę na głowie gosposi, która uwierzyła że jest królową, niestety sama nie zauważyła własnej śmieszności wraz z podnóżkiem;-)
2020-01-07 18:17:02
donekT: A tymczasem jak podnóżek wyrażał się na temat osób zakładających prezentowanego typu rekwizyt??? Wystarczy przypomnieć // https://wiadomosci.ox.pl/orszak-trzech-kroli-na-rynku-w-cieszynie,55482 // - Pańcia może poczuć się urażana, co będzie, jak swego pupila skaże na niełaskę???
2020-01-07 18:19:38
donekT: Co do byłego BURMISTRZA, Pan Szczurek został uwieczniony na fotografiach // https://wiadomosci.ox.pl/orszak-trzech-kroli-na-rynku-w-cieszynie-06012020,61607 //, nawet pozował w anturażu pańci... pupilek nie upilnował...
2020-01-07 22:26:33
rainman: Nic nie przebije postawienia trabanta z wyborcza reklamą przed kosciolem Marii Magdaleny. To dopiero byla wioska.
2020-01-08 07:49:45
krzysztofmn: [swoją drogą widział kto relację z podobnej szopki w Istebnej?...]
2020-01-08 09:36:48
tom lem: ... tam krzysio+ chodzą w trójkę, zaś w Cieszynie sama królowa zacienia oblicze "narodzonego";-) Ona chyba szuka pary do tańca z dronami w następną niedzielę:-)
2020-01-08 10:44:06
rainman: Tak przy okazji - proponuje zobaczyc jak wygladalo przywitanie Nowego Roku w Berlinie. Dosc wystrzalowo dzieki aktywnosci inzynierow i lekarzy. xD
2020-01-08 15:28:01
krzysztofmn: jasełkowa p a j a c a d a tu i tam - a tymczasem w kościołach coraz większe pustki, wśród księży za to wyraźne ożywienie i trend ewakuacyjny - Tymoteusz Sz. to zupełnie przypadkowo dobrze widoczny jeden z wielu, rzec można flagowiec procesji szczurów opuszczających przegniłą łajbę polskiego kościoła katolickiego, biskupi na jego pokładzie dalej w pijanym transie - tak trzymać, towarzysze, męka będzie krótsza
2020-01-08 20:48:53
donekT: ... Tym bardziej, iż zmniejszająca nakład Wybiórcza chętnie przyjmie renegatów... Pluć będą umieć. Szkoda tylko, że łajba ratunkowa też idzie na DNO. Zresztą jak zostało napisane: "Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: