Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ekstraklasa wznowi rozgrywki w maju? Niepewna przyszłość Kostorza

Jak poinformował portal sport.tvp.pl, rozgrywki Ekstraklasy mają zostać wznowione 30 maja, a ich przewidywane zakończenie planuje się na maksymalnie 19 lipca. Wobec takiej sytuacji niepewna wydaje się przyszłość Kacpra Kostorza, cieszyńskiego zawodnika Legii Warszawa, którego wypożyczenie do I-ligowej Miedzi Legnica upływa 30 czerwca.

Jak podaje redakcja kanału TVP Sport, mecze oczywiście odbywałyby się bez udziału publiczności. Co więcej, na pięć dni przed wznowieniem najwyższej klasy rozgrywkowej, miałyby się odbyć spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski (zaplanowano je na 25 maja). W jednej z par zmierzyć się ma Miedź Legnica z Legią Warszawa. 

Do doniesień stacji telewizyjnej odniósł się od razu Marcin Animucki, prezes spółki Ekstraklasa S.A. Mówi on, że przełom maja i czerwca to nie jedyny możliwy termin wznowienia rozgrywek ligowych.  - Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek. Musimy poczekać na formalne decyzje UEFA dotyczące nowych terminów zakończenia bieżącego sezonu oraz harmonogramu rozgrywek międzynarodowych. Nie zapadną też żadne decyzje o wznowieniu ligi bez cofnięcia przez rząd zakazów związanych z epidemią w kraju - cytuje jego wypowiedź oficjalna strona ligi. 

Niezależnie od terminu wznowienia rywalizacji, w przypadku rozpoczęcia rozgrywek Ekstraklasa zobowiązana jest do zakończenia ich najpóźniej 19 lipca. Taka sytuacja wprowadza komplikacje dotyczące kontraktów piłkarzy. Stałą praktyką w przypadku tego typu umów jest fakt, że dzień ich upływu wyznacza się na 30 czerwca - tak jest choćby w przypadku wypożyczenia Kacpra Kostorza. Jeśli zarząd Legii Warszawa nie porozumie się z włodarzami Miedzi Legnica, cieszynianin będzie musiał 1 lipca wrócić do stołecznej drużyny. Możliwe również, że UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich) wprowadzi stosowne przepisy, które uregulują sytuację prawną.

Można przypuszczać, że w przypadku wznowienia rozgrywek Ekstraklasy i Pucharu Polski, zmagania rozpoczną się ponownie także na poziomie I-ligowym, na którym obecnie występuje Miedź Legnica. Nie ma jednak co do tego pewności. 

W Ekstraklasie nasz region ma także innego przedstawiciela. Mowa o Remigiuszu Borkale (zawodnika urodzonego w Cieszynie), którego kontrakt z Piastem Gliwice upływa 30 czerwca 2021 roku. Dotychczas 20-latek wystąpił w jednym meczu ligowym - 16 września wyszedł na boisko w meczu wyjazdowym z Cracovią. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.  

O wypożyczeniu Kacpra Kostorza z Legii Warszawa do Miedzi Legnica pisaliśmy tutaj - LINK

KR/Sport.tvp.pl/Ekstraklasa.org

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-15 21:32:54
: Kto tych dziadów chce jeszcze ogladać ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: