Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu

Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu to projekt grupy „Krytyczni” działającej pod patronatem Gminnego ośrodka kultury w Chybiu.

 - Tym razem przyjrzeliśmy się naszemu największemu kapitałowi, czyli AKF „Klaps” w Chybiu. I wyszło nam, że pozapominaliśmy trochę rzeczy, trochę się nam priorytety rozpełzły i postanowiliśmy zadbać o ten „Klaps” i przewrócić właściwy porządek idei i spuściźnie po Franciszku Dzidzie. I dlatego zajmujemy się dokumentem, dlatego będziemy o dokumencie przypominać, dokumenty oglądać i dokumenty tworzyć. Będziemy się tym zajmować i na gruncie filmu i na gruncie fotografii. Zaprosimy do siebie wielkich dokumentalistów - wyjaśnia Anna Zachurzok, koordynatorka projektu „Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu”.

Nieformalna grupa, która projekt wymyśliła, na jego realizację pozyskała dotację z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce,  który na terenie naszego powiatu od 11 lat koordynuje Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. O samym projekcie i uroczystym rozdaniu grantów pisaliśmy: Działaj Lokalnie – małe projekty które znaczą wiele 

Już wkrótce opublikujemy kolejne informacje na temat projektów, które realizują nieformalne grupy działające na Śląsku Cieszyńskim.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: