Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekspedycja do Gruzji. Chęć kontynuowania tradycji okazała się silniejsza

Był Pamir, Albania, Bajkał, Fańskie Góry, Kamczatka, Tien-Szan, Norwegia, Ałtaj, Kaukaz, Rumunia - teraz przyszła pora opowiedzieć o wyprawie do ''fascynującej krainy magicznego Zakaukazia''.

W miniony piątek (16.03.2012) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Grupą Gorole, która zaprezentowała najnowszą multimedialną projekcję pt.: „Gruzja 2011 – raj pod szańcami Kaukazu”.

To był jeden z tych wieczorów, które na długo zapadają w pamięci. Pełen wrażeń, ciekawych opowieści i faktów popartych barwnymi zdjęciami. - Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego spotkania podczas którego Grupa Gorole zaprezentuje następny owoc swoich wypraw – mówi Marzenia Krupa, uczestnicząca w multimedialnej projekcji pt.: ”Gruzja 2011 – raj pod szańcami Kaukazu”.

Rok 2011 był dla Goroli rokiem przełomowym.

- To był czas w którym dużo się działo. Rozpoczęliśmy drugie dziesięciolecie naszych wspólnych wypraw, w naszym życiu osobistym znaczących zdarzeń również nie brakowało  – mówią Roman Janusz i Tadeusz Szymik z Grupy Gorole – Kilka dni przed wyjazdem do Gruzji stanęliśmy przed dylematem  - pojechać we dwójkę, czy w tym roku nie jechać wcale? Jednak chęć kontynuowania tradycji Goroli przeważyła i zdecydowaliśmy się wyjechać we dwójkę. Okazało się, że ekspedycja do Gruzji należała do tych najbardziej udanych w naszej historii, a kraj do którego zorganizowaliśmy wyprawę niezaprzeczalnie zaliczyliśmy do najpiękniejszych na świecie. 

Obraz fascynującego i magicznego Zakaukazia przybliżyła uczestnikom piątkowego spotkania wędrująca Grupa Gorole, dzieląc się z gośćmi również przeżyciami z ostatniej ekspedycji.

"...Starodawne wieże i kamienne domy na tle majestatycznych czterotysięczników - w królestwie Uszby, Tatnuldi i Szchary... Malownicze scenerie i dramatyczne momenty czyli zagubieni w górach swaneckich... W gości u Swanów czyli jak przeżyć ognistą „czaczę”... Udana wspinaczka na monumentalny szczyt Kazbeg (5047m) – alpinistyczne zmagania w krainie śniegu i lodu... Tajemnicza dolina Truso - wulkaniczny raj... Jak zarobić sobie na problem czyli na granicy z niespokojną Południową Osetią... Tbilisi – kulturalny i gurmański szczyt ekspedycji... Fascynujące magiczne Zakaukazie..." - tak w skrócie wyprawę wspominają Gorole. 

Czekamy na kolejne „stacjonarne” wyprawy...

 

Barbara Selmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: