Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ekran dla szkoły, kładka dla pieszych...

W piątek, 5 maja 2006 r., starosta cieszyński Witold Dzierżawski spotkał się w Katowicach z Krzysztofem Rajem, dyrektorem katowickiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas spotkania omówiono propozycje rozwiązań, które zostaną wprowadzone do czasu zakończenia budowy obwodnicy Skoczowa. Chodzi tu przede wszystkim o połączenie Górnego Boru z drogą ekspresową S-1, poprawę układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ekspresowej z drogą w kierunku Brennej oraz o bardziej czytelne oznakowanie nowego układu komunikacyjnego w rejonie Skoczowa i Cieszyna.   

Dyrektor Krzysztof Raj poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła procedurę przetargową na modernizację drogi ekspresowej na odcinku od Krasnej do granicy państwa w Cieszynie - Boguszowicach. W ramach tego zadania wykonany zostanie ekran dźwiękochłonny w rejonie szkoły w Krasnej. O budowę tego ekranu wnioskował powiat cieszyński. Drugim elementem przetargu będzie wykonanie ogrodzenia całej drogi S-1, które jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Kolejnym elementem jest budowa kładki dla pieszych w Międzyświeciu, o którą wnioskował powiat cieszyński i miasto Skoczów.   

Podczas spotkania starosta Witold Dzierżawski zasygnalizował konieczność rozważenia budowy dodatkowego połączenia drogi ekspresowej ze Skoczowem w rejonie Międzyświecia. Wymagałoby to budowy zjazdu z drogi S-1 w kierunku Międzyświecia i wyjazdu od strony Skoczowa. Dyrektor Krzysztof Raj zadeklarował, że przeanalizuje ten problem.   

W trakcie spotkania omówiono również zagadnienia utrzymania lub zmiany na wojewódzką statusu starej drogi DK-1.
źródło: powiat cieszyn
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: