Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekorewolucja i konkurs

30 nowoczesnych pracowni multimedialnych, nowoczesne czytniki książek elektronicznych, bony na zakupy i impreza dla całej szkoły - o takie nagrody walczą uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych z Cieszyna.

Młodzi ludzie z cieszyńskiego SOSW jako jedyni z powiatu biorą udział w konkursie Tesco dla szkół- Ekorewolucja.

Konkurs Tesco dla szkół to ekologiczno-filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Polega na przeprowadzeniu i utrwaleniu małej szkolnej ekorewolucji: - Uczniowie kółka fotograficznego pod kierunkiem Bronisława Brachaczka postanowili wziąć udział w konkursie. Jako Ekologiczni Majsterkowicze ocieplili i uszczelnili okna w jednej z sal. Na podstawie tych działań powstał krótki film przedstawiający pomysł na ekorewolucję. Celem konkursu propagowanie wiedzy o ochronie środowiska w najbliższym otoczeniu oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród Uczniów - tłumaczy Urszula Łabocka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Film, który mówi o korzyściach wynikających  z odpowiedniej termoochrony budynków można zobaczyć na stronie internetowej Tesco http://www.tescodlaszkol.pl/f/795: - Do 9 grudnia można oddać dwój głos na nasz filmik. Dzięki Waszym głosom możemy wygrać cenne nagrody ufundowane przez Tesco Polska. Dziękujemy za wszystkie głosy!!!!! - mówi Łabocka.

Zobacz film i zagłosuj (żeby zagłosować, nie trzeba się rejestrować, ani podawać żadnych danych). Każdy głosujący może dostać od Tesco bony na zakupy.

W ekorewolucji udział wzięli uczniowie klasy 3G ZPSWR w Cieszynie pod opieką Bronisława Brachaczka: Agnieszka Jakubik, Karolina Jakubik, Izabela Niemczyk, Tomasz Wojtek, Paweł Włoch.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: