Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekipa poszukiwaczy tajemnic Brennej w akcji

Ekipa poszukiwaczy tajemnic Brennej wybrała się na kolejny spacer poznawczy po swojej miejscowości. 5 października grupa 7 osób wyruszyła z Brennej Spalonej, by zapoznać się z kilkoma ciekawostkami znajdującymi się na terenie Brennej, a mało znanymi szerszemu gronu mieszkańców.

Wpierw miłośnicy historii i regionu udali się pod dworek myśliwski Kończakowskiego. Następnie zwiedzili kamieniołom Głębiec. Większość członków wyprawy przyznała, że w miejscach tych są pierwszy raz. Z kamieniołomu ekipa udała się przez las do szlaku spacerowego myśliwskiego, by dojść na Czupel, stamtąd szlakami turystycznymi na Łazek, a dalej bez szlaku dojść do krzyża pokutnego z około XV wieku, na którym nieczytelny do końca napis intryguje historyków. Po drodze zobaczyli kilka ciekawych domów, m. inn. Drewniany dom o numerze 5.

Wyprawa była kolejną zorganizowaną spontanicznie przez tych, którzy interesują się historią Brennej. W grupie są historycy, antropolodzy, miłośnicy regionu. Jednym z ich pomysłów jest też spisywanie wspomnień najstarszych mieszkańców miejscowości.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: