Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Egzaminy ósmoklasisty zakończone. Zaskoczył akcent ze Śląska Cieszyńskiego?

Dziś (25.05) egzaminem z języka angielskiego kończą się egzaminy ósmoklasisty. W tym roku w jednym z arkuszy uczniowie mogli być zaskoczeni pytaniem, będącym jednocześnie miłym akcentem ze Śląska Cieszyńskiego.

Od wtorku (23.05) ósmoklasiści zmagali się z testami – całość rozpoczęła się od języka polskiego, później uczniowie zmierzyli się z matematyką, aby zakończyć całość egzaminem z języka angielskiego. Wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca i będą miały wpływ na wybór dalszej drogi edukacyjnej – zaświadczenie o wynikach jest jednym z wymaganych dokumentów w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

Jak poszły w tym roku egzaminy na Śląsku Cieszyńskim? Ilu uczniów, tyle odpowiedzi na to pytanie. Część osób zakończyła pisanie przed czasem, część zmagała się z pytaniami aż do ostatniej chwili. Ósmoklasiści są jednak dobrej myśli – najgorsze za nimi, teraz już pozostaje radosne oczekiwanie na wakacje.

O ile zakres materiału raczej nie zaskoczył, a uczniowie byli przygotowani, o tyle mógł zaskoczyć dobór cytatów. Tutaj właśnie spotykamy się z miłym akcentem, dotyczącym Śląska Cieszyńskiego, gdyż wypowiedź Adama Małysza – utytułowanego skoczka narciarskiego i mieszkańca Wisły, znalazła się w arkuszu egzaminacyjnym z języka polskiego.

- Sam dar nie wystarczy. On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić, jeśli sam nie zechcesz go obudzić – te słowa Adama Małysza zostały zestawione z tekstem „Odblokuj swój talent” Jolanty Marii Berent, a zadaniem uczniów było wykazanie, czy wypowiedź skoczka jest zgodna z ostatnim akapitem tego tekstu.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: