Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Echa naszej blogosfery 2

Co łączy prezydenta Bronisława Komorowskiego i Tomasza Brannego, wójta Dębowca? Pasja. Jest nią myślistwo. Jednak Bronisław Komorowski po wyborze na urząd zawiesił swoją strzelbę, czego nie można powiedzieć o naszym wójcie, który niedawno na swoim facebookowym profilu umieścił zdjęcie z polowanie w austriackim Obervellach. Udane?

***

Edyta Subocz – rzeczniczka cieszyńskiego urzędu – na swoim profilu w serwisie Facebook podejmuje tematykę piarowską. Dlaczego PR-owcy od rana kipią energią? Dzięki kawie. Jak wynika z badań kawa to „paliwo” dla branży PR na cały ciężki dzień pracy. „W rankingu przygotowanym przez Dunkin’ Donuts wspólnie z CareerBuilder przedstawiciele marketingu i PR zajęli drugie miejsce”. Pierwsi są naukowcy. Czwarte miejsce zajmują edytorzy tekstu.


***

Pawła Grobelnego martwią odległe miejsca naszych posłów na sali sejmowej. Bloger pisze „Posłanka Trybuś zasiada w tym samym ostatnim rzędzie, co poseł Gluza, więc chyba nie tylko szpital, ale cały powiat cieszyński nie będzie miał silnego przebicia w parlamencie. Do mównicy stamtąd przecież bardzo daleko”. Panie Pawle, słabo znamy się na sejmowej walce o mównicę, ale może nasi posłowie zdobędą ją jakoś sprytem?

***

Wśród mieszkańców naszego regionu popularna jest facebookowa ankieta: „Jakie zespoły/wykonawcy powinny zagrać na Święcie Trzech braci w 2012 roku?”. Cieszyński radny Krzysztof Herok (podobnie jak 91 innych osób) proponuje zespół Hey. Największą popularnością cieszy się Grubson. Na Święcie Trzech Braci w 2012 roku chce zobaczyć go 436 osób.


***

Radny powiatowy Witold Dzierżawski nie próżnuje i mimo pobytu w sanatorium (o tym też przeczytamy na jego blogu) aktywnie bloguje. Na jego stronie czytamy: Tak więc na czas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu otrzymałem przepustkę z sanatorium. Jak zwykle wszystko odbyło się prawie tak jak było zaplanowane. A zaplanowane i realizowane było tak jakby opozycja nie istniała i zaprezentowania kandydata z umożliwieniem zadania mu pytań, radnym opozycji nie dano. Kiedyś bywało inaczej i to nie tylko w czasach kiedy ja byłem starostą. Tak więc obecnych na sesji ośmioro radnych opozycji nie miało właściwie innego wyjścia jak głosować przeciw. Mówił o tym Janusz Król, w imieniu radnych PiS i CIS. Pewnym zgrzytem w koalicyjnej " maszynce do głosowania" był jednak sam wynik, bo nie cała koalicja była za wyborem starosty, podobnie pozostałych członków Zarządu. Prawdziwym zaskoczeniem był jednak wynik Marcina Ślęka i jego klęska w głosowaniu. Starosta poprosił o przerwę i wspólnie z posłem Gluzą tak oddziaływali na radnych koalicji, że ci po pół godzinie częściowo zmienili zdanie i tym razem w głosowaniu kandydat otrzymał 16 głosów za. Tak więc nadal 3 osoby w koalicji nie zostały przekonane, nawet słynnym już „paralizatorem” Czesława Gluzy.

***

Paweł Brągiel – członek Zarządu Powiatu ubiegłej kadencji i były kandydat na burmistrza Wisły – dał się ponieść narodowej dyskusji o tragicznej śmierci serialowej Hanki Mostowiak z „M jak miłość” (grała ją Małgorzata Kożuchowska) spowodowanej zderzeniem auta z papierami kartonowymi. Na swoim Facebooku pod zdjęciem nagrobka Hanki napisał: „coś się daty nie zgadzają...coś jest nie tak...”. Panie Pawle, kibicujemy Panu w pracach nad rozwiązaniem tej zagadki!
 

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: