Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzisiaj szkubaczka, jutro psy. Wisła zaprasza

Pokaz akcji ratunkowej z wykorzystaniem psów, czy może mniej emocjonujące aczkolwiek ciekawe - szkubaczki. Te propozycje spędzenia wolnego czasu na najbliższe dni oferuje Wisła
Ferie w pełni, czas je wykorzystać nie tylko na siedzenie przed komputerem. Warto ruszyć się i wyjechać na narty. Warto bo warunki we wszystkich miejscowościach gó®skich są doskonałe. Jeśli nie na narty, można inaczej spędzić czas. Wisła przygotowała ofertę i dla starszych pań, ale i młode dziewczyny mogą z niej skorzystać.
 
Już dzisiaj, w czwartek rozpoczynamy Wiślańskie Szkubaczki, to coś dla tych, którzy chcą poznać jak dawniej szkubało się pierze na pierzyny – mówi Dorota Jamrozińska z wiślańskiego Centrum Kultury.
 
 
 
W Wiśle powrót do tej starej tradycji. Każdy chętny  - i to nie tylko panie - może wziąć udział w pokazie, ale i samemu oszkubać pierze. Zadanie łatwe nie jest, bo praca jest mozolna a piórka w odpowiedni sposób trzeba obierać z puchu. I uważać trzeba przy tym wszystkim na przeciągi. Dodatkowo jak zapowiada Jamrozińska, w sobotę wszystkim, którzy skubać będą pierze przygrywać będzie kapela góralska.
 
Dzisiaj (czwartek) o godzinie 18.00 występ montaż poetycko – muzyczny ‘Blaski i cienie miłości’ w wykonaniu grupy teatralnej ‘”Półmrok”, która działa przy domu kultury. Same szkubaczki od czwartku do soboty w godzinach od 15 do 18. Wstęp na szkubaczki jest wolny
 
Natomiast jutro, w piątek Wisła zaprasza na swój rynek. Tutaj od godziny 13.00 rozpocznie się pokaz goprowców. Będzie pokaz udzuielania pomocy, nauka jak poprawnie wykonać reanimację. Jednak największą atrakcją dla widzów ma być pokaz wyszkolenia psów, które pomagają w górach.
 
Zazwyczaj nie mamy możliwości podpatrywania ratowników z GOPRu w ich akcjach. Tutaj będzie taka możliwość – mówi Łukasz Bielski z wydziału promocji Wisły. Niespodzianką ma być pokaz odkopywania przez psy zasypanego człowieka.
 
 
 
Pokaz akcji ratunkowej na placu Hoffa w Wiśle od godziny 13.00 w piątek.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: