Dziś (21.11) dzień życzliwości i pozdrowień

Dziś (21.11) Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obchodzi się go w bardzo prosty sposób. Wystarczy uśmiechnąć się do drugiej osoby, czy po prostu być uprzejmym. Już wczoraj (20.11) na cieszyńskim rynku można było spotkać grupkę osób, która aktywnie postanowiła włączyć się do tej akcji.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień dobrych uczynków i przyjemnych emocji.  Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Do światowej akcji życzliwości i pozdrowień postanowili aktywnie włączyć się podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW) w Cieszynie . Już wczoraj (20.11) wyszli na ulice miasta, by obdarzać innych uśmiechem. Aby jeszcze bardziej zaakcentować jak ważna jest życzliwość, miłe słowo, czy po prostu ciepłe spojrzenie uczestnicy akcji przygotowali również wyjątkowe, pamiątkowe kartki.

Jest do dobra okazja, by zwrócić uwagę na to, że uśmiech i dobre słowo jest wśród ludzi deficytowe. Choć to nic nie kosztuje to jednak daje się w społeczeństwie zauważyć. Dziś (20.11) nasi wychowankowie z uśmiechem i życzliwością rozdawali mieszkańcom Cieszyna okolicznościowe kartki.  Jest to wyjątkowy dzień, kiedy dobrze jest po prostu być życzliwym do spotykanych na ulicy ludzi. Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką – podkreśla Rafał Guzowski, rzecznik PSOUU Koło w Cieszynie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją