Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Włoski czyli podsumowanie wyprawy do słonecznej Italii

Najpierw była wyprawa do słonecznej Italii, a potem przyszła pora na relację z podróży. Okazją ku temu był ''Dzień Włoski'', który uczestnicy wyprawy zorganizowali dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli ze Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

Dzień Włoski organizowany w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie był okazją, żeby opowiedzieć o wrażeniach i skosztować smakołyków. Z tej podróży uczniowie przywieźli ze sobą nie tylko wspomnienia, ale również kulinarne przepisy...

Początkiem marca grupa pięciu uczniów wraz z opiekunami - Natalią Piekarek i Leszkiem Lipsą wyleciała do Włoch na drugie już spotkanie w ramach projektu Comenius. - Projekt  pt. ” Youth for tourism – tourism for youth” pozwala młodzieży poznać nie tylko kulturę, mentalność i tradycję państw partnerskich, ale również docenić europejską różnorodność, no i oczywiście podnieść swoje umiejętności językowe - podkreśla Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie – Wyprawa do Włoch była drugim spotkaniem w ramach projektu. Pierwsze odbyło się w Grecji. Wtedy też uczestnicy, czyli szkoły z  Austrii, Włoch, Hiszpanii, Polski i Grecji miały okazję się poznać. 

- Mieszkając w rodzinach i  na co dzień stykając się z realiami życia codziennego mieliśmy okazję przekonać się, jak wygląda włoskie śniadanie, o której nie warto wychodzić na zakupy, i że na porządku dziennym jest  wyczyszczenie chlebem talerza po zakończonej ciepłej kolacji. Ta wiedza pozwoli nam na wzbogacenie Kodeksu Turystycznego, który jest jednym z produktów projektu...- mówią uczestnicy wyprawy: Gabrysia Hosiawa, Daria Pagieła, Joanna Hanzel, Miłosz Minorczyk, Kamil Nietubyć oraz Natalia Piekarek i Leszek Lipsa - opiekunowei grupy.

Tradycją już stały się spotkania podczas, których młodzież uczestnicząca w podróży dzieli się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Po „Dniu Greckim” przyszła pora na „Dzień Włoski”... , czyli podsumowanie wyprawy do słonecznej Italii. W miniony wtorek szkolne zajęcia w SOiZ zamieniły się w małe święto. Zaczęło się od prezentacji miasta i zdjęć. Potem przyszła pora na opowieści, wspominanie najciekawszych wydarzeń i oczywiście degustację włoskich przysmaków, które przygotowało mini przedsiębiorstwo działające w szkole. Szczególny zachwyt wzbudziło panini z mozzarellą. Oczywiście i tym razem zwieńczeniem wyprawy był konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny, których laureatami zostali: Paulina Jeleśniańska i Dawid Natkaniec.

Na tym jednak nie koniec...-  Uczniowie realizując projekt opracowują również Młodzieżowy Kodeks Turystyczny, zawierający spis zasad, które pozwolą uszanować kulturę, obyczaje i religie krajów partnerskich, a także Wielojęzyczny Słownik Turystyczny – dodaje dyrektor SOiZ.

Kolejne spotkania w ramach projektu: Polska - wrzesień 2012, Austria - grudzień 2012, Hiszpania - marzec 2013.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: