Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień pełen wrażeń i miłości

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Cieszynie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. W tym roku swoją obecnością zaszczycili szkołę znakomici goście, między innymi przedstawiciele władz miasta i oświaty, Kościoła, dyrektorzy oraz uczniowie zaprzyjaźnionych szkół w Cieszynie i Ostrawie a także sponsorzy. 

Spotkanie świąteczne to wielkie przedsięwzięcie. Wszyscy uczniowie, pod opieką nauczycieli, z wielkim zaangażowaniem przygotowali program artystyczny, dekoracje oraz potrawy świąteczne. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni oraz zaproszeni goście i przyjaciele Ośrodka.  

Wyjątkowe życzenia świąteczne i noworoczne złożyli wszystkim m.in.: nowo wybrany burmistrz miasta Cieszyna - Mieczysław Szczurek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Cieszynie: zastępca naczelnika Wydziału Edukacji - Michał Rajwa, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie - Jadwiga Lincer, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Cieszynie - Lucyna Legierska, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Cieszynie - ks. Janusz Sikora, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie - Lilianna Zemła, dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie – Leszek Toman.  

Goście obdarowali uczniów SOSW pięknymi prezentami.

- Dzień wigilijny w naszej Szkole to program artystyczny, wieczerza wigilijna i wspólne kolędowanie. O godz. 10.00 rozpoczął się wspaniały program artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie  wszystkich szkół funkcjonujących w Ośrodku. Inscenizacja jasełek bożonarodzeniowych, śpiew chóru szkolnego, solistów oraz gra zespołu muzycznego nauczycieli wzbudziła wielki entuzjazm i podziw uczestników spotkania. Popłynęła niejedna łza wzruszenia, kiedy występowali młodsi uczniowie. Tą część zakończyło wspólne kolędowanie, które prowadziła, grając na skrzypcach, dyrektor Ośrodka Brygida Wnentrzak – Szteler - podkreślają organizatorzy.

Po programie artystycznym wszyscy uczestniczyli wzięli udział w poczęstunku świątecznym na jadalni Ośrodka. W wigilijnym menu nie zabrakło tradycyjnych dla Śląska Cieszyńskiego potraw: barszczyku z uszkami, panierowanej ryby i jarzynowej sałatki. Deser uświetniły ciasteczka własnego wyrobu. Wigilijną wieczerzę poprzedziła wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzenia radości i pokoju. Uczniowie obdarowali gości własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Na zakończenie spotkania, w atmosferze życzliwości i radości, wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki.

- To był dla naszych dzieci i wszystkich uczestników niezwykły dzień pełen wrażeń i miłości – dodają nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Cieszynie.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: