Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Patrona w szkole w Pogwizdowie

W czwartek (10.11) w Szkole Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie świętowano Dzień Patrona. Uczniowie klas 1-3 przygotowali występ, na który zaproszono m.in. rodziców.

1 listopada jest nieformalnym Dniem Flagi Księstwa Cieszyńskiego, w związku z czym obchody Dnia Patrona w szkole w Pogwizdowie są organizowane właśnie w listopadzie. W tym roku dzieci przygotowały dla rodziców akademię, która nawiązywała do regionu – Tu zostaniemy, tu chcemy być! Na Ziemi Cieszyńskiej będziemy żyć! – można było usłyszeć w trakcie akademii.

Dzieci przedstawiły m.in. własną aranżację różnego rodzaju regionalnych utworów – na sali można było zobaczyć m.in. górali i góraleczki, dzieci strojem nawiązujące do tradycyjnych strojów ludowych, a także kolorowe „stwory”, które opowiadały m.in. o rzece Olza. Uczniowie podkreślali również, jak bardzo lubią swoją szkołę – wspaniała szkoła, plac zabaw, boisko… Tym miłym ludziom kłaniamy się nisko – można było usłyszeć w trakcie wydarzenia.

Po występach pierwszoklasiści otrzymali specjalne krawaty, które będą im towarzyszyły podczas wszystkich ważnych szkolnych wydarzeń. Zwykle pasowanie na pierwszaka odbywało się właśnie podczas obchodów Dnia Patrona, jednak ze względu na pandemię nauczyciele zadecydowali o pasowaniu pierwszoklasistów wraz z początkiem roku szkolnego. Wręczenie specjalnych krawatów podczas listopadowej akademii jest jednak ukłonem w kierunku wcześniejszej tradycji.

Akademia została przygotowana przez nauczycieli klas 1-3, według scenariusza Bożeny Rendaszki i Lucyny Jakubiec. Po zakończeniu części oficjalnej na rodziców czekał m.in. kiermasz ciast.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: