Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień otwarty komorników

Już po raz siódmy, wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z pomocy komorników sądowych, w ramach wydarzenia ''Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych''. Już od siedmiu lat Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi organizuje dzień, w którym każdy może spróbować rozwiązać swoje problemy, związane z długami. Tegoroczny Dzień Otwarty przypada na wtorek 30 stycznia.

W tym roku 30 stycznia (wtorek), każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z dyżurów poszczególnych komorników sądowych, w czasie trwania których będzie można uzyskać darmową poradę z zakresu egzekucji komorniczej. Wydarzenie jest skierowane zarówno do dłużników, jak i do wierzycieli, którzy mają problem z odzyskaniem należności. Komornicy zachęcają do przyjścia po poradę również rodziny oraz pracodawców osób, które zmagają się z problemami w zakresie egzekucji komorniczej.

Dodatkowo w dniach od 29-31 stycznia czynna będzie infolinia Krajowej Rady Komorniczej. W tych dniach od godziny 9 do 15 specjaliści będą odpowiadać na pytania. Jest to wygodne, zwłaszcza dla osób, w których mieście Komornik Sądowy akurat dyżuru nie pełni. Jeżeli jednak w tym czasie ktoś nie posiada wszystkich danych, potrzebnych do omówienia sprawy, nie musi się obawiać. Infolinia ta jest czynna również w każdy wtorek w godzinach 9-15 (22 299 87 77 – koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

Tegoroczna edycja wydarzenia jest skierowana w szczególności do osób starszych, których średnie zadłużenie w Polsce wynosi kilka, bądź nawet kilkanaście razy więcej, niż wysokość standardowego świadczenia emerytalnego. W związku z tym komornicy nie tylko zapraszają seniorów do kontaktu, ale również przygotowują cykl wykładów między innymi na Uniwersytetach Trzeciego Wieku na terenie całej Polski.

 

Dyżury komorników można sprawdzić na stronie internetowej www.lepiejtowiedzieć.pl . W Powiecie Cieszyńskim dyżuruje komornik z Cieszyna, w okolicy dostępne będą również porady w Bielsku-Białej, czy też w Pszczynie. Dodatkowo na stronie internetowej można znaleźć poradnik, który przybliży nam podstawowe kroki, w celu unikania zadłużenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: