Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Niepełnosprawnych na UŚ

We wtorek (03.12.2019) na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym przedstawiciele Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Koło Pedagogów z Uniwersytetu Śląskiego postanowili zorganizować dzień, poświęcony właśnie osobom niepełnosprawnym z lokalnych specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

W związku z obchodami, studenci Uniwersytetu Śląskiego (Zakład Pedagogiki Specjalnej i Koło Pedagogów z UŚ) wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Raciborza zorganizowali na uczelni warsztaty plastyczne z akcentami świątecznymi. Nie brakowało atrakcji, dobrej zabawy, podziękowań i łez wzruszenia. Uczestnicy zajęć ochoczo wykonywali różnego rodzaju ozdoby i dekoracje, jednocześnie nawiązując nowe znajomości i dowiadując się nowych rzeczy.

- Chciałam wam wszystkim podziękować – mówiła prowadząca, zwracając się do uczestników warsztatów – bo tak naprawdę, gdyby nie wy, nie byłoby nas. Nie byłoby tego dnia. Nie byłoby naszych pomarańczowych koszulek. Widać, jak nas jest dużo, jak możemy i potrafimy się wspierać. Dziękuję, że ja od was mogę się dużo nauczyć. To w naszej pracy naprawdę bardzo się przydaje. To jest warsztat terapeuty i pedagoga.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone od 1992 roku, wprowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Wprowadzeniu święta do kalendarza miało na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli takich, które mają problem z funkcjonowaniem w związku z obniżeniem sprawności psychicznej, lub fizycznej. W Cieszynie jednak dzień zyskał dodatkowy wydźwięk. Dzięki warsztatom, wychowankowie lokalnych specjalnych ośrodków edukacyjno-wychowawczych mieli szansę na wspólną zabawę, poszerzanie swoich umiejętności manualnych i przeżycie niezapomnianych chwil, wraz z opiekunami i przyjaciółmi ze szkolnej ławy. 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: