Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Miodu w Dzięgielowie już wkrótce!

Koło Pszczelarzy w Dzięgielowie po raz kolejny organizuje Dzień Miodu. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (28.07) o godzinie 14 w Pasiece im. Jana Gajdacza w Dzięgielowie na Mołczynie. W programie prezentacja pszczelego miasteczka oraz możliwość przetestowania miodu w różnych formach.

Na terenie dawnego kamieniołomu w Dzięgielowie znajdują się niecodzienne domki, które razem tworzą pszczele miasteczko. Pszczoły zamieszkują ule o nieszablonowej formie – można tutaj znaleźć zaadaptowane na potrzeby miododajnych owadów, niewielki góralskie domki, ratusz, czy kościół.
Pszczele miasteczko to miejsce, gdzie spotykają się pszczelarze z okolic, a także gdzie organizowany jest coroczny „Dzień Miodu”. Zgodnie z tradycją wydarzenie odbywa się końcem lipca. W tym czasie pszczelarze podsumowują sezon, a osoby postronne zwiedzają pasiekę i mają szansę zapoznać się z różnymi odmianami miodu.
W tym roku w planie wydarzenia znajdują się takie atrakcje, jak samo pszczele miasteczko, dostępność miodowego napitku, smacznego jadła i dzbanów miodu. W planach jest również doskonała zabawa – tak jak każdego roku.
Wstęp na wydarzenie pobierany jest w formie wolnych datków.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: