Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Kobiet KGW Pogwizdów

W sobotę (09.03.2019) w sali OSP Pogwizdów odbyło się spotkanie sprawozdawcze połączone z obchodami Dnia Kobiet Koła Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie. W trakcie spotkania podsumowano zeszłoroczne działania, przedstawiono plany na 2019 rok oraz złożono życzenia.

Na spotkaniu pojawili się: Grzegorz Sikorski – wójt Gminy Hażlach, Aleksander Matysia – sołtys Pogwizdowa, ks. dr Karol Mozor – proboszcz pogwizdowskiej parafii oraz Adam Budziński – prezes Osp Pogwizdów. Przybyła również delegacja z KGW Brzezówka. Zaproszeni goście życzenia i przekazali kwiaty dla pań z pogwizdowskiego KGW.

Część oficjalna rozpoczęła się od podsumowania działań KGW Pogwizdów w 2018 roku – zorganizowałyśmy spotkanie przy jajecznicy, pomagałyśmy KGW z Rudnika w organizacji dożynek gminnych poprzez upieczenie ciast i dostarczenie ich na miejsce uroczystości. Brałyśmy udział w jubileuszu 110-lecia OSP Pogwizdów oraz w obchodach setnej rocznicy niepodległości naszego państwa. Jak co roku pomagałyśmy w organizacji Dnia Seniora dla mieszkańców Pogwizdowa. Dla naszych pań również zorganizowałyśmy Dzień Seniora KGW. Zorganizowałyśmy również tradycyjną już zabawę andrzejkową. Latem koło KGW zorganizowała dla chętnych wycieczkę nad jezioro Żywieckie – wyjaśniały panie w swoim sprawozdaniu.

Jak podkreślały członkinie KGW, organizacja tak wielu wydarzeń nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie i Sołtysa.
W 2019 roku panie również planują aktywny udział w lokalnych wydarzeniach oraz organizację własnych zabaw. Przede wszystkim, jako główne punkty programu wskazano pomoc przy Pogwizdołkach, udział w konkursie na najpiękniejszy ogród, wakacyjny wyjazd oraz wiele innych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: