Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień dobry z tematyką socjalną w Czeskim Cieszynie

W poniedziałek (27.11) w kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się spotkanie z obywatelami, w którym udział wzięli: burmistrz miasta, przedstawiciele policji oraz pracownicy socjalni. W czasie spotkania miało miejsce między innymi wręczenie dyplomów dla uczestników Senior Academy. Przedstawiony został również projekt, który ma na celu aktywizowanie osób, które ukończyły 55 lat.

Senior Academy było projektem Czeskiego Cieszyna oraz miejscowej policji, który rozpoczął się 30 września 2017 roku. Przeznaczony był dla osób, które ukończyły 65 rok życia i miał na celu zwiększenie świadomości oraz poprawę bezpieczeństwa seniorów z Czeskiego Cieszyna. W sumie dla uczestników Senior Academy przewidziane było 11 spotkań, prowadzonych przez straż pożarną, policję, czy też pracowników socjalnych. Tematyką było na przykład zabezpieczanie domu przed pożarem, czy podstawy samoobrony.

- Tegoroczna edycja senior academy została zakończona, jednak wciąż można zapisywać się do edycji, która została przewidziana na rok 2018 – mówiła wicestarosta miasta Gabriela Hrebackowa, dodając jednoczęśnie, że tegoroczna edycja zakończył się sukcesem, seniorzy aktywnie brali udział w zajęciach i z pewnością wiele się nauczyli, co zwiększyło ich poziom bezpieczeństwa.

Poniedziałkowe spotkanie w kawiarni Avion wchodzi w skład cyklu spotkań władz miasta oraz służb miejskich z obywatelami Czeskiego Cieszyna, których kontynuacja będzie miała miejsce również w następnych miesiącach. Celem tych spotkań jest przedstawianie działań władz obywatelom oraz zachęcanie społeczeństwa do aktywnego brania udziału w realizowanych projektach.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: