Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów. Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

Dzieci z grup językowych przygotowują przedstawienie praktycznie każdego roku, jednak zmieniają się okazję. Tym razem wybrany został dzień babci i dziadka, co było doskonałą decyzją, gdyż sala dosłownie pękała w szwach. W repertuarze były jednak nie tylko piosenki związane z dziadkami, ale również zaprezentowany został jeszcze repertuar świąteczny oraz popularne angielskie piosenki, niezwiązane z żadnymi okolicznościami.

- Piosenki świąteczne wybraliśmy ze względu na fakt, że dzieci ostatnio bardzo długo je ćwiczyły i pozostał nam jeszcze świąteczny nastrój – powitała zgromadzonych gości prowadząca zajęcia – proszę się nie przejmować szaleństwami dzieci, które nie są do końca przyzwyczajone do sceny, jednak zaraz zaprezentują swoje zdolności wokalne, które są imponujące. Czasami, gdy wracam do domu po zajęciach mój mąż śmieje się, że w bloku u nas słychać śpiewy z sali zajęciowej, w związku z czym dzieci są naprawdę bardzo aktywne.

Dzieci wystąpiły w trzech grupach, w zależności od kategorii wiekowej. W takich samych składach mają szansę uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego organizowane przez Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji, działające przy Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka. Najmłodsza grupa uczy się podstawowych słów i stara się ją przyzwyczaić do języka, z kolei grupa średni i starsza są już wdrażane w tajniki mowy i składania zdań, oczywiście wszystko za pośrednictwem śpiewu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: