Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzięgielów z perspektywy dwóch kółek

Blisko 160 osób stawiło się w Dzięgielowie, by  3 września 2011  stawić czoła sportowym zmaganiom, przygotowanym w ramach zawodów Kross Bike Dzięgielów.

Całorocznych przygotowań do zawodów nie pokrzyżowała w tym roku pogoda. W upalną, pierwszą sobotę września, przyjechała do Dzięgielowa rekordowa ilość zawodników: - Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Impreza cieszy się z roku na rok, coraz większą popularnością, szczególnie cieszy nas znaczny wzrost zawodników w zawodach dla dzieci, gdzie w tym roku mieliśmy prawie 60 uczestników – mówi  Marcin Wojnar, organizator zawodów dla dzieci.

Z samego poranka rywalizację rozpoczęły dzieci oraz juniorzy. Wyścig odbywał się trasie utworzonej na byłym boisku Piłkarskim. Pociechy, dopingowane przez rodziców oraz rówieśników, dostarczyły dużo emocji kibicom. Na mecie czekał na wszystkie z nich słodki poczęstunek. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii: chłopców i dziewczyn, zostały przygotowane dyplomy oraz nagrody, wręczane przez Krzysztofa Grajcara, Wójta Gminy Goleszów oraz Marię Siekierkę, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa.

Dorośli przystąpili do zmagań na dwóch nowych trasach o długości 15 oraz 45 kilometrów.  Główny dystans 45 kilometrów wygrał Wojciech Halejak  z czasem 1,49 min., a wśród kobiet Katarzyna Szczurek, a dystans 15 kilometrów najszybciej pokonali: Tomasz Parchański i Justyna Maślanka.

Zawodnicy mieli do pokonania trudne podjazdy oraz szybkie techniczne zjazdy w lesie, musieli kilkakrotnie przejechać przez rzeki. Mogli jednocześnie podziwiać piękne widoki: - To zapewniło emocje i atrakcje z najwyższej rangi zawodów klasy MTB – mówi Przemysław Sikora, dyrektor zawodów. Po ukończeniu trasy na zawodników czekał już sławny wśród uczestników bardzo dobry posiłek oraz dekoracje najlepszych zawodników: - Zawodnikom bardzo spodobała się nowa trasa, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że bardzo dużo czasu poświęciliśmy, by dobrze przygotować trasę i pokazać ciekawe zakątki Dzięgielowa –mówi Jerzy Franek, odpowiedzialny za przygotowanie oraz zabezpieczenie trasy podczas wyścigu.

Zapraszamy na stronę zawodów: www.nasportowo.dziegielow.org.pl , gdzie można uzyskać więcej informacji na temat wyników w poszczególnych kategoriach oraz opinie zawodników na temat zawodów.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: