Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzięgielów pędzlem malowany

To projekt, jaki planuje zrealizować Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa. Będą warsztaty, plener malarski, wystawa. - Obrazy, które powstaną będą sławić piękno Dzięgielowa - wyjaśnił odbierając umowę na dotację Bartłomiej Cywka – prezes Stowarzyszenia.

A dlaczego miłośnicy Dzięgielowa postanowili sławić piękno swej Małej Ojczyzna akurat pędzlem? - W obecnych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na rozwijanie zdolności informatycznych/technologicznych oraz sportowych. Coraz mniej organizuje się wydarzeń artystycznych. W Dzięgielowie organizowane są m.in. zawody sportowe (biegi górskie i wyścigi na rowerach), szkolenia z gier logicznych, wydarzenia religijne, ale brak jest warunków dla rozwoju zdolności artystycznych. Z uwagi na korzystanie z komputerów, wiele osób nie potrafi pisać ładnie piórem/długopisem oraz naszkicować/namalować otaczających zabudowań, fauny i flory. W związku z powyższym oraz z postulatami mieszkańców Dzięgielowa, że brakuje w naszej miejscowości wydarzeń związanych ze sztuką i tym samym nie mają możliwości pokazania swoich indywidualnych talentów, chcemy stworzyć warsztaty artystyczne i plener malarski dla dzieci, dorosłych i seniorów - dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji i talentów – wyjaśniają organizatorzy projektu.

Warsztaty poprowadzą profesjonaliści zajmujący się kształceniem artystów. Z dotacji zakupione zostaną materiały plastyczne np. farby, pędzle, sztalugi. A zwieńczeniem warsztatów i pleneru malarskiego będzie wystawa prac plastycznych podsumowujących całość, która będzie prezentowana na tablicach. „Lubisz malować faunę i florę? Chcesz namalować swój obraz? Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa zaprasza do udziału w projekcie "Dzięgielów pędzlem malowany". Warsztaty artystyczne i plener malarski dla uczniów, dorosłych i seniorów. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy! Przyjdź i namaluj swój własny obraz. Szczegóły: www.dziegielow.org.pl” – zachęcają organizatorzy.

Stowarzyszenie Miłośników dzięgielowa na realizację projektu pozyskało dotację z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który na terenie naszego powiatu od 11 lat koordynuje Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. O samym projekcie i uroczystym rozdaniu grantów pisaliśmy: Działaj Lokalnie – małe projekty które znaczą wiele

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: