Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziecko z astmą

„Dziecko z astmą w szkole” to temat konferencji, która odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Astma prawidłowo leczona nie stanowi przeszkody w normalnym życiu, z astmą można uczyć się, pracować, uprawiać sporty i realizować swoje marzenia – takie też przesłanie towarzyszyło wtorkowemu (14 grudnia) spotkaniu. 

Uroczystego otwarcia dokonał Czesław Gluza Starosta Cieszyński. - Cieszę się, że dzisiejszy temat zyskał tak szeroki rozdźwięk – podkreślił Starosta – jestem przekonany, że to co robimy w powiecie służy zdrowiu naszych mieszkańców.

Profesor dr hab. n. med. Radosław Gawlik z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Alergologii, Immunologii Klinicznej Śl. Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przedstawił wykład pt.: „Astma a wysiłek fizyczny – postępowanie”. „Wskazówki metodyczne do pracy z dzieckiem astmatycznym” przedstawili Doradcy Metodyczni: mgr Joanna Czech i mgr Janusz Stanieczek z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku Białej.  

Konferencji, którą przygotowała i poprowadziła Barbara Kłosowska – Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowie towarzyszył występ uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.  

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: