Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci szczęśliwe w nowym przedszkolu

Jak termomodernizacja wpływa na rozwój dziecka? O tym można przekonać się w Strumieniu. Budynek przedszkola z szarego zrobił się słoneczny, a przedszkolaki od razu bardziej radosne.

Budynek przedszkola przy ul. Młyńskiej  w Strumieniu przeszedł termomodernizację. Teraz słoneczny budynek zachęca dzieci do zabawy. Przeszedł gruntowny remont z szarego stał się kolorowy. Wymieniono system grzewczy na ekologiczny, który emituje mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Obniżyły się również koszty ogrzewania budynku. Wymieniono okna, docieplono budynek, wykonano nowy dach, kominy.

–  To największe przedszkole w naszej gminie. Uczęszcza tu 140 dzieci, inwestycja była potrzebna, teraz przedszkolaki przebywają w zupełnie innych warunkach. Niebawem za płotem, ukończona zostanie też modernizacja basenu, powstaną też miejsca parkingowe. Wczesniej wybudowana została tutaj też droga - łącznik ulic Kościelna i Młyńska, więc ta inwestycja jest dopełnieniem zagospodarowania tej części miasta – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Jak mówi Bożena Gładysz-Malik, dyrektorka przedszkola w Strumieniu, dzięki inwestycji w budynek zmieniło się tez zachowanie dzieci. – Teraz są bardziej radosne. Zupełnie inaczej dziecko zachowuje się w jasnym kolorowym budynku, a inaczej w szaro-burym – mówi dyrektorka.
Termomodernizacja budynku kosztowała ponad 840 tys. zł. W 85 procentach została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina pozyskała też środki na realizację projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: