Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Działkowcy świętowali

W minioną sobotę (19.05.2012) Rodzinne Ogródki Działkowe w Cieszynie świętowały. Na ulicę Dębową zjechali wystawcy i firmy ogrodnicze.

„Majówka w Ogrodzie”, której organizatorem są Rodzinne Ogródki Działkowe w Cieszynie organizowana jest od trzech lat. 

Marzeniem Zdzisława Wigłasza prezesa R.O.D. przy ulicy Dębowej jest to, aby impreza na stałe zagościła w kalendarzu nie tylko wszystkich działkowców, ale również pozostałych mieszkańców Cieszyna. - Mam nadzieję, że z roku na rok „Majówka w Ogrodzie” przyciągać będzie coraz więcej osób, nie tylko działkowców – mówi Zdzisław Wigłasz.

Tak, jak zapowiadali organizatorzy imprezy tego dnia nie zabrakło smacznego jedzenia, zimnego trunku i skocznej muzyki... jednak oprócz dobrej zabawy uczestnicy majówki mieli także okazję porozmawiać z wystawcami, zapytać, poradzić się i oczywiście uzupełnić „działkowe” braki nowymi sadzonkami.

- Każdego roku staramy się też, aby w naszym majowym świętowaniu nie zabrakło zdrowej rywalizacji. Tak więc muszą być konkursy – dodaje pan Zdzisław. Nie inaczej było i tym razem. Uczestnicy, bez względu na wiek walczyli o miano najlepszego zawodnika na kręgielni, w „rzucie do czarownicy” i na strzelnicy. Zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody, na podkreślenie zasługuje fakt, że w gronie najlepszych zawodników znalazł się czterolatek. 

- Zabawa była przednia - mówi jeden z uczestników „Majówki w Ogrodzie” - Dobre jedzenie... ale przede wszystkim wspaniała atmosfera i organizacja. Za rok też wpadnę, ale wcześniej zawitam tu jeszcze na Dzień Działkowca... 


Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: