Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Działka marzenie emeryta?

Polski Związek Działkowców jest organizacją społeczną, która kontynuuje ponad 120-letnią tradycję ruchu działkowego w Polsce. W polskich ogrodach działkowych jest około 965 tysięcy zagospodarowanych działek. Ponieważ działka jest przydzielona rodzinie, oznacza to, że z działek korzysta około 1 miliona polskich rodzin.

Na terenie Cieszyna znajduje się dziesięć ogrodów. Jeszcze rok temu brakowało wolnych działek, ich masowe nabywanie z pewnością wiązało się z ustawą, która miała je sprywatyzować. Tak się jednak nie stało, w związku z tym działki są, ale zainteresowanych, jakby mniej w tym roku.

Niektórym osobom nabycie tego kawałka ziemi kojarzy się  ze słodką labą i całkowitym relaksem. Oczywiście i na to jest czas, ale żeby poddać się leniuchowaniu trzeba najpierw zadbać o wygląd działki. Nie może być zaniedbana. Jeśli ktoś nie potrafi dostosować się do wymogów, które obowiązują zostaje usunięty z PZD.

Wymagania niewielkie jeśli wziąć pod uwagę czasy, kiedy trzeba było sprostać obowiązkowi siania marchewki i cebuli. Teraz wystarczy skosić trawnik, by nikt nie miał do nas pretensji o zaniedbanie.

Dawniej ogródki działkowe przyznawano najuboższym mieszkańcom. Na działkach hodowano jarzyny, aby zasilić w ten sposób budżet rodziny. Obowiązek nakładał na właściciela zagospodarowanie kawałka ziemi tak, aby trawnik zajmował tylko siedem procent wielkości posesji.

Czasy się zmieniły, coraz rzadziej nabycie działki wiąże się z przejściem na upragnioną emeryturę. Bardzo często młodzi ludzie przejmują ten kawałek ziemi po swoich bliskich.
 

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: