Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

W związku z realizacją projektu „Przedszkola nowych możliwości” z dniem 01.09.2016 roku w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Skoczowie uruchomiony zostanie dodatkowy odział językowy (j. angielski), który czynny będzie w godzinach 12.30-17.30.

Oddział będzie realizował podstawę programową.

Organizacja edukacji będzie przebiegała w języku polskim i angielskim równolegle. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch nauczycieli: nauczyciela polskojęzycznego i anglojęzycznego, a nauczanie oparte będzie na zasadzie one person, one language - jedna osoba komunikuje się z dziećmi tylko w jednym języku. Jakość edukacji wzrośnie dzięki wykorzystaniu dodatkowych pomocy dydaktycznych zakupionych z projektu.

- Jest to ciekawa oferta, innowacyjna na poziomie gminy. Zapraszamy do skorzystania z niej, zwłaszcza dzieci 3-letnie, dla których zabrakło miejsc w przedszkolach. Warto potraktować tą ofertę, jako możliwość zapewnienia dziecku prawidłowej adaptacji w grupie, stworzenia szansy na wszechstronny rozwój wiedzy, wzrostu samodzielności i umiejętności radzenia z napotkanymi trudnościami oraz umiejętności pełnienia ról społecznych - informuje Teresa Ornowska, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 w Skoczowie z oddziałami zamiejscowymi w Międzyświeciu.

Pierwszeństwo udziału w zajęciach prowadzonych zarazem w języku polskim, jak i angielskim, będą miały dzieci, które obecnie nie korzystały z edukacji przedszkolnej, jednakże w przypadku wolnych miejsc, można dokonać przeniesienia dziecka z innej grupy.

Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Środki na utworzenie tego oddziału MZO w Skoczowie pozyskało z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Przedszkola nowych możliwości”. Poziom dofinansowania projektu z UE: 579 147,07zł.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

- w placówce Przedszkola Publicznego nr 4 w Skoczowie z oddziałami zamiejscowymi w Międzyświeciu, ul. Morcinka 20,  tel.: 33 853 24 60

- w Miejskim Zarządzie Oświaty w Skoczowie, ul. Mały Rynek 1, Tel 33 858 43 10 wew. 700.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: