Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwaj Panowie z Tytanu. Wystawa w Galerii Muflon w Ustroniu

Prace dwóch współczesnych artystów dr hab. Marka Sibinský'iego i dr hab. Sebastiana Kubicy będzie można zobaczyć już od 7 lipca w Galerii Muflon w Ustroniu. Rusza tam kolejna ekspozycja pt. ''Dwaj Panowie z Tytanu'' w cyklu 5. prezentacji 6. edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości ''Kręgi Sztuki''.

„Dwaj Panowie z Tytanu ” to kolejna wystawa w cyklu 5. prezentacji 6. edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki” w Ustroniu i Katowicach. Prezentuje prace dwóch wybitnych współczesnych artystów, dr hab. Marka Sibinský'iego, prodziekana Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Ostrawskim i dr hab. Sebastiana Kubicy z Instytutu Sztuki w Cieszynie.

Marek Sibinský (malarz, grafik, pedagog) specjalizuje się w technice sitodruku, szczególne pasjonuje go eksperymentalne podejście do grafiki. Sebastian Kubica (grafik, pedagog), zajmuje się projektowaniem graficznym, linorytem, rysunkiem, ilustracją, jednakże wyjątkowo ulubiony rozdział w jego twórczości stanowi - plakat. - Obaj Panowie są laureatami wielu nagród i wyróżnień. Ich prace są eksponowane w galeriach w Polsce i za granicą, niezmiennie wzbudzając emocje i uznanie krytyków oraz koneserów sztuki i nie tylko, dlatego z przyjemnością i zaszczytem zapraszamy do Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie na uroczyste otwarcie wystawy 7 lipca o godz.19.00 2015 r. w Hotelu Muflon w Ustroniu przy ul. Sanatoryjnej 32 – zachęca Iza Burczak i dodaje: - Serdeczne dziękuję, współtwórcom tego przedsięwzięcia, dwóm panom: panu Wojciechowi Majewskiemu – inicjatorowi i dyrektorowi Festiwalu „Kręgi Sztuki” i dyrektorowi Muzeum Historii Katowic dr Jackowi Sieblowi za zaangażowanie i owocną współpracę w promowaniu sztuki współczesnej w naszym mieście.

Wystawa organizowana w ramach współpracy z Muzeum Historii Katowic w Katowicach - Dział Grafiki im. Pawła Stellera. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Ustroń.
Wystawę będzie można oglądać do 26 lipca 2015 r.

W ramach 6. edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki” we wspólnym projekcie Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie w Ustroniu i Oddziale Muzeum Historii Katowic – Dziale Grafiki im. Pawła Stellera w Katowicach czekają nas jeszcze:

Galeria Muflon – Sztuka dla Ciebie w Ustroniu przy ulicy Sanatoryjnej 32

7–26 lipca 2015 - wystawa Dwaj Panowie z Tytanu w „Kręgach Sztuki” (Sebastian Kubica, Marek Sibinský)
wernisaż: 7 lipca, godz. 19.00


28 lipca – 30 sierpnia - wystawa Teatr żyje
wernisaż: 28 lipca, godz. 19.00

Oddział Muzeum Historii Katowic – Dział Grafiki im. Pawła Stellera w Katowicach przy ulicy Kościuszki 47

9 lipca – 7 sierpnia 2015 - wystawa Kontrasty z cyklu „Duety – pedagog i student’”
Robert Jančovič (VŠVU Bratislava), Zbyněk Janáček (Fakulta umění Ostravská univerzita)
wernisaż: 9 lipca, godz. 16.00

10–28 sierpnia 2015 - wystawa Wolność na B1
wernisaż: 10 sierpnia, godz. 16.00

2–21września 2015 - wystawa Dwaj Panowie z Tytanu w „Kręgach Sztuki”(Sebastian Kubica, Marek Sibinský)
wernisaż: 2 września, godz. 16.00


OX.PL objął imprezy patronatem medialnym.
źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: