Dwa trafienia Chmielewskiego, wysoka wygrana Trzyńca!

Wrócili (na moment) po przerwie spowodowanej pozytywnymi testami na obecność koronawirusa. W ekipie mistrza Czech zabrakło aż dziewięciu hokeistów z podstawowego składu, a na lodzie pojawiło się trzech Polaków. Trzyniec, także dzięki dwóm bramkom Arona Chmielewskiego (na zdj.), pokonał wysoko Zlin - 6:2.

Koronawirus wkradł się do szatni Stalowników, co oznaczało dla nich nieco dłuższą przerwę od rywalizacji - ostatnie spotkanie rozegrali 4 stycznia. W ekipie spod Jaworowego nadal są zawodnicy z pozytywnymi testami, dlatego mistrzowie Czech wyszli z prośbą o przełożenie dzisiejszego starcia. Na to nie zgodzili się działacze Zlina.

Stalownicy wystąpili w eksperymentalnym składzie, a u gospodarzy zadebiutowali m.in. Polacy, którzy na co dzień występują we Frydku-Mistku (przyp. red. zaplecze Tipsport Extraligi) - Alan Łyszczarczyk oraz Filip Komorski. Polskie trio w składzie uzupełnił Aron Chmielewski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (przy jednym trafieniu asystę drugiego stopnia zanotował Łyszczarczyk), a Stalownicy wygrali 6:2.

Stalownicy wygrali, ponownie objęli prowadzenie w ligowej tabeli i mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz. Hokeiści spod Jaworowego mieli następne spotkanie rozegrać w najbliższą niedzielę (tj. 16.01), ale działacze HC Olomouc zgodzili się na przełożenie rywalizacji na późniejszy termin.