Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa miliony dla gmin - minister rozdał kolejne promesy

550 tysięcy złotych - promesę na taką kwotę otrzymała gmina Strumień. To pieniądze na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozdzieliło kolejną transzę dotacji.
 
Najwięcej pieniędzy przekazano na tereny powiatu częstochowskiego. Na Śląsk Cieszyński trafi w sumie blisko dwa miliony złotych.
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, minister MSWiA Jerzy Miller spotkał się z przedstawicielami gmin. W naszym powiecie pieniądze otrzymają cztery gminy – wśród nich Strumień.
 
 
 
-mówi Anna Grygierek burmistrz miasta. To kolejne pieniądze, które udało się zdobyć gminie Strumień na walkę ze zniszczeniami powstałymi w skutek powodzi.
 
 
 
80 tysięcy dostanie gmina Chybie. Pieniądze niewielkie w porównaniu z innymi gminami, ale to zawsze coś. Fundusze pójdą na remont ulicy Orzeszkowej - dodaje wójt Chybia Elżbieta Dubiańska - Przemyk.
 
 
 
 
Trzecią gminą, która otrzymała promesę to Brenna. W przypadku tej gminy promesa wynosi blisko milion złotych. Istebna otrzymała wsparcie w wysokości 340 tys. złotych.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: