Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwa brzegi Olzy

Jedna rzeka, dwa miasta - wspólny cel. Cieszyn i Czeski Cieszyn wspólnie podjęły się realizacji dużego projektu "Ogród dwóch brzegów". Zakłada on przygotowanie wspólnej koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż Olzy po obu jej stronach. Jak mówi Radiu 90 Andrzej Wódzki naczelnik wydziału strategii i rozwoju miasta Cieszyna to duży projekt, zakłada on m.in. powstanie trzech kładek nad rzeką pomiędzy oboma miastami.

•POSŁUCHAJ RELACJI


Czesi już wzięli się do pracy. Z ankiety, którą przeprowadzono w Czeskim Cieszynie wynika, że 90 procent mieszkańców chce ożywienia kontaktów z sąsiadami. Nie chcemy chodzić do Polski tylko na zakupy - mówi nam Vaclav Lastuvka sekretarz czeskiej strony Euroregionu Śląsk Cieszyński. Powstanie nowych mostów jak i nowych atrakcji po obu stronach Olzy będzie skutkowało częstszymi odwiedzinami, jak i przyciągnie do obu miast turystów - dodaje Lastuvka Wszyscy czekają na powstanie mostu zaprojektowanego przez francuskiego projektanta Françoisa Rochea


•POSŁUCHAJ RELACJI

Projekty piękne jednak trzeba na nie pozyskać pieniądze. Cieszyn już otrzymał z Uni Europejskiej otrzymał 156 tys. zł. Pieniądze te zostaną wydane na sporządzenie studium urbanistycznego oraz strategii rozwoju obszaru przygranicznego. Teraz trzeba się starać o kolejne środki - mówi nam wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.

•POSŁUCHAJ RELACJI

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, prace nad pierwsza kładką nad graniczną Olzą rusza już w przyszłym roku.
Jan Bacza

źródło: Radio 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: