Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Duchowni na kwarantannie

We wtorek (07.04.2020) księża z parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Cieszynie poinformowali, że najprawdopodobniej do środy (08.04.2020) włącznie, mszy na parafii nie będzie. Wszystko za sprawą kwarantanny. W środę ma pojawić się wynik testu osoby, która miała styczność z duchownymi i która prawdopodobnie jest nosicielem koronawirusa.

- Informujemy, że tym bardzo niebezpiecznym okresie wszyscy kapłani naszej parafii znajdują się w kwarantannie... Informujemy, że z powodu bardzo dużego prawdopodobieństwa zarażenia koronawirusem wszyscy kapłani naszej parafii znajdują się w kwarantannie. Jesteśmy na razie zdrowi i oczekujemy na wyniki testu osoby, która mogła nas zarazić – poinformowali księża z cieszyńskiej parafii. Jeżeli wynik testu będzie negatywny, kwarantanna nie będzie już konieczna. Jeżeli jednak osoba, która miała kontakt z duchownymi, faktycznie jest nosicielem koronawirusa, msze najprawdopodobniej nie odbędą się przez najbliższe 2 tygodnie, lub dłużej.

Co jednak z intencjami mszalnymi, powierzonymi przez wiernych? - My gromadzimy się każdego dnia na Mszy św. o godz. 13.00 na plebanii i odprawiamy wszystkie powierzone nam intencje mszalne. Wszystkie zamówione intencje są odprawiane – wyjaśniają kapłani. Codziennie o 15:00 ma być również transmitowana Koronka do Miłosierdzia Bożego, a na początku transmisji Proboszcz poinformuje wiernych o bieżącej sytuacji na parafii.

Przed świętami nie będzie również czynna kancelaria parafialna, a wszystkie sprawy losowe, wymagające ustalenia, będą omawiane z księdzem dyżurnym, który będzie odbierał telefon komórkowy parafii (733 771 345) - Kiedy będą znane wyniki testu, będziemy Was drodzy Parafianie informować o dalszych zasadach naszego życia i pracy oraz o przebiegu Triduum Paschalnego i Wielkanocy Bardzo prosimy o modlitwę w naszej intencji i intencji całej Wspólnoty Parafialnej – proszą księża.

Aktualizacja:

Na szczęscie okazuje się, że wynik  był ujemny - środa wznawiamy sprawowanie Mszy Świętych w kościele o zwyczajowych porach. Wynik osoby podejrzanej o zarażenie koronawirusem jest ujemny 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-08 05:26:57
koszor: Jak łatwo ograniczyć prawa obywatelskie. Pandemia się skończy, ale ograniczenia zostaną. Śledzenie poprzez aplikację na smartfonie już funkcjonuje, niedługo wprowadzą obrót bezgotówkowy, "dla naszego dobra". Mali złodzieje znikną, ale ogromne rekiny będą bezkarne. Nie łudźmy się, nie rządzą politycy, to tylko marionetki w systemie kontroli.
2020-04-08 07:07:27
farorz: A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie. A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Jak bowiem za tych dni przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki; I nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i zabrał wszystkich – tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. Czuwajcie więc, ponieważ nie wiecie, o której godzinie wasz Pan przyjdzie. Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. A to wiedzcie, że gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze ma przyjść złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
2020-04-08 10:31:53
pogromca ciemnoty: Podobno Jezus nie zaraża.
2020-04-08 12:18:58
św. Patryk: no bo nie żyje, proste ;)
2020-04-08 13:12:53
hanbes: Na razie to ino farorz zarażo gupotami, ja pierdziele, z nim jest gorzej niż myśla...
2020-04-08 14:31:18
św. Patryk: farorz dzisiaj nie w formie i w szoku, rano zapomniał że się przelogował i dopisał donkowi "post scriptum" - gubi się chłopak :)
2020-04-08 17:21:46
farorz: był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się
2020-04-08 17:22:45
farorz: Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie,
2020-04-08 17:25:22
farorz: kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
2020-04-08 19:08:20
jasper: Rozumiem, ze ludziom na dluzszej kwarantannie moze odbic, ale farorz to juz szczegolny przypadek.
2020-04-08 19:24:42
krzysztof.nn: donek, odeżryj się
2020-04-08 19:38:17
krzysztof.nn: tego jakby mogli to by gołymi rękami udusili: "Papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski, zaapelował do kardynałów, biskupów i duchownych, którzy uczestniczą w liturgiach z udziałem papieża, o ofiarę pieniężną na rzecz walki z koronawirusem. "Problem w Kościele jest taki, że my się przyzwyczailiśmy, że nam się daje, a nie, że my dajemy. Jałmużna powinna być bardzo konkretna, powinna zaboleć" - podkreślił hierarcha."
2020-04-08 20:32:01
farorz: I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele.
2020-04-08 20:38:13
farorz: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: