Dublet Sary Husar w turnieju ITF juniorek!

Sara Husar, póki co, jest nie do zatrzymania we wrześniu. Wpierw sięgnęła po dublet w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Ustroniu, o czym więcej pisaliśmy tutaj, a teraz powtórzyła ten wyczyn w turnieju ITF juniorek.

Tenisistka KT Kubala Ustroń wybrała się do Bielska-Białej, gdzie jako rozstawiona „1” przystąpiła do turnieju BKT Advantage Cup 2024 (ITF juniorek). Husar bez większych problemów przebrnęła przez pierwsze dwie rundy, w których nie straciła seta, wpierw eliminując Laurę Badurowicz, a następnie pokonując Kingę Wahl-Maniecką. W ćwierćfinale na jej drodze stanęła reprezentantka Czech – Terezie Stverakova – która wygrała otwierającą partię, 7:5. Jednak ustronianka zdołała zniwelować stratę, wygrywając 6:4, a także decydujący set padł łupem zawodniczki spod Równicy, 6:3.

Husar awansowała do strefy medalowej, gdzie ponownie musiała zmierzyć się z tenisistką zza południowej granicy. Nasza zawodniczka w starciu z Veroniką Navratilovą zachowała więcej zimnej krwi w końcówce pierwszego seta, wygrywając w tie-breaku. W drugim secie zwyciężyła 6:3 i zameldowała się w finale. W starciu o końcowy triumf zmierzyła się z Mają Wróbel, z którą wspólnie zdominowały rywalizację w deblu. W finale singla górą ze starcia wyszła Husar, pokonując turniejową „2” w dwóch setach – 6:4, 7:5.