Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Drugie życie mebli

"Wakacje z dizajnem – Przydasie" to inicjatywa Zamku Cieszyn. Zaczęło się od szycia maskotek z Anną Żelazowską z AleLale. Teraz przyszła pora na stare meble.

23 lipca projektanci Maciej Sobczak i Łukasz Wysoczyński, absolwenci Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie, laureaci wielu wyróżnień, podpowiedzą jak zużytej półce czy zniszczonemu krzesłu przywrócić dawny blask.

- Makulatura, stare ubrania, zepsute krzesła, półki lub inne meble. Co z nimi robimy? Chomikujemy. W Zamku Cieszyn mówimy stanowcze: nie! To się jeszcze może przydać. Nie wierzycie? Może zmienicie zdanie po cyklu warsztatów: “Wakacje z dizajnem – Przydasie” - podkreślają organizatorzy spotkań.

Na uczestników czekają oprócz lipcowego spotkania jeszcze dwa sierpniowe. Co się będzie działo? Wiele... między innym wyplatanie pojemników z gazet i składanie lamp z tworzyw sztucznych oraz tworzenie z materiałów odpadowych pojemników na rodzinne skarby.

W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci i dorośli. Dzieci do lat 7 biorą w nich udział bezpłatnie, dzieci/młodzież w wieku 7-18 lat zapłacą 20 zł, dorośli - 30 zł. Można też skorzystać z biletu rodzinnego (min. 3 osoby) - 50 zł. 

- Zajęcia odbywają się w soboty od 15.00 do 19.00, ale pracownie będą też otwarte w niedziele, dla tych, którzy nie zdążą dokończyć swoich prac dzień wcześniej – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Zachęcamy do przejrzenia domowych schowków i przynoszenia - w zależności od tematyki warsztatów - skrawków materiałów, zdezelowanych mebli, starych gazet i innych przedmiotów, które schowaliśmy, bo "to się jeszcze może przydać".

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: tmajorek@zamekcieszyn.pl lub 33 851 08 21 w. 24.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: