Drugie złoto zawodniczki z Cieszyna

Dziś (21 marca 2019 roku) kończą się Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi. Jak poinformowało Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych, polska reprezentacja zdobyła łącznie 69 medali. Dwa z nich należą do King Iwańskiej z Cieszyna.

- To już oficjalna wiadomość! Polska reprezentacja Olimpiad Specjalnych przywiezie do kraju 69 medali!! 30 złotych medali, 21 srebrnych i 18 brązowych, a także wstążki za kolejne miejsca to wyraźny dowód na znakomitą postawę naszych sportowców – poinformowało Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne na swojej stronie internetowej. W ogromnym sukcesie polskiej reprezentacji swój udział ma Kinga Iwańska – pływaczka z Cieszyna.

Informowaliśmy o zdobyciu przez olimpijkę złotego medalu w kategorii 100 metrów stylem zmiennym. Jak poinformowała zawodniczka na swoim profilu w mediach społecznościowych, udało jej się wywalczyć również drugie złoto. Tym razem na 100 metrów stylem klasycznym.

Zawodniczka z Cieszyna odnosiła już sukcesy sportowe. Wcześniej zdobyła m.in. trzy złote medale w mistrzostwach Polski, a w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku trzy razy stawała na podium, zdobyła wtedy dwa brązowe medale i jedno srebro. Tym razem dwa razy zwyciężyła, nie dając rywalom szans. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.