Druga kwarta zadecydowała

Druga kwarta zadecydowała, ale niestety, o porażce Nacomi Cieszyn. Podopieczni Szymona Kałuży przegrali w Katowicach z KŚ AZS – 72:96 - w pierwszym spotkaniu finału A, 3 ligi mężczyzn (gr. śląska).

Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg, ale i tak padła łupem gospodarzy – 30:25. Niestety, w drugiej odsłonie katowiczanie już wyraźnie odskoczyli, wygrywając ją blisko o 20 punktów, a na przerwę schodzili z bezpieczną przewagą – 57:34.

Cieszynianie nie zamierzali składać broni, ale dopiero w ostatniej kwarcie okazali się lepsi od rywali – 19:14. Nie zmieniło to jednak faktu, że katowiczanie kontrolowali przebieg końcowych fragmentów spotkania i ostatecznie wygrali różnicą 24 punktów, sięgając tym samym po pierwsze zwycięstwo w finale A, gdyż wcześniej ponieśli porażkę w starciu z Politechniką Śląską.

3 liga mężczyzn (gr. śląska), finał A, 11.01.2020:

KŚ AZS Katowice – Nacomi Cieszyn 96:72 (30:25, 27:9, 25:19, 14:19)

Punkty dla Nacomi zdobyli: Przemysław Rączka (28 pkt.), Michał Bożomański (9), Maciej Surzycki (8), Paweł Łysień (7), Piotr Szafarczyk (7), Łukasz Łośko (5), Marcin Matuszek (5), Borys Macura (2), Hamdi Ben Mohamed (1). Skład uzupełnili: Kacper Borus, Kacper Matuszek oraz Dominik Malak.

Nacomi, po sobotniej porażce, pozostaje na ostatnim miejscu w grupie z dorobkiem pięciu oczek. Podopieczni Szymona Kałużyny nie mają zbyt wiele czasu na poprawę co po niektórych elementów gry, gdyż już w najbliższą środę (15.01) przystąpią do kolejnego spotkania. Koszykarze Nacomi udadzą się do Czeladzi, gdzie rozegrają przełożony mecz z 4 stycznia.