Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Druga edycja dla dzieci, czyli ''Od gąsienic do motyli''

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie zaprasza do udziału w drugiej edycji programu edukacyjnego dla dzieci ''Od gąsienic do motyli''.

Program kierowany jest do 12 dzieci w wieku 2,5 do 8 lat. - Szczególnie zapraszamy dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola, mają mały kontakt z rówieśnikami, a ich rodziców, z różnych względów, nie stać na opłacanie dodatkowych zajęć - zachęca Anna Wąsik kierownik Domu Matki i Dziecka „Słonecznik".

Głównym celem programu jest wspomaganie naturalnego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia przyczynią się do zwiększenia konkretnych umiejętności dzieci i wsparcia ich ogólnego rozwoju, minimalizując różnice rozwojowe w stosunku do rówieśników i przeciwdziałając marginalizacji dzieci. 

Korzyści z udziału w programie...

Dzieci objęte zostaną częścią programu „Klucz do uczenia się”, którego istotą jest rozwój zdolności myślenia symbolicznego. Dzięki wczesnej umiejętności interpretowania symboli dzieci uczą się płynnie czytać, są dobre w matematyce, odczytują zapis nutowy i uzyskują ponadprzeciętne wyniki, jeśli chodzi o kreatywne podejście i umiejętności. Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, lecz uczą się także, jak wiedzę zdobywać - istotnie jest "jak", a nie "co". W ramach projektu realizowane będą dwa moduły edukacyjne. „Program Literacki” pomaga małym dzieciom w rozwinięciu zamiłowania do słuchania bajek, poznanie ich języka oraz dogłębne zrozumienie struktury bajki. Esencją odtwarzania, opowiadania bajki jest umiejętność pamiętania o jej strukturze; w bajkach często wydarzenia powtarzają taką samą konstrukcję. Program wykorzystuje modelowanie wizualno – przestrzenne, które pomaga małym dzieciom w zrozumieniu zawartości i kolejności wydarzeń w opowiadaniu (działania) oraz określeniu relacji pomiędzy postaciami, ma także szczególną wartość w rozwijaniu umiejętności myślenia abstrakcyjnego. 

Moduł „Ja - Ty - Świat” ... daje dzieciom możliwość uczenia się o sobie jako istocie fizycznej, emocjonalnej i społecznej. Program rozpoczyna się od pracy nad rozbudzeniem w dzieciach poczucia własnej wartości, zaznajomienia ich z ich środowiskiem, ustanowienia podstawowych zasad zachowania. Kontynuacją są zajęcia rozwijające samoświadomość oraz umiejętność nazywania i rozpoznawania wyrażanych emocji. Dzięki temu dzieci kształtują świadomość samego siebie, świadomość innych osób oraz środowiska w którym żyją (rodziny, społeczności lokalnej, i szerzej). Ta umiejętność jest punktem wyjściowym do rozumienia świata wokół. 

Czas i miejsce... 

- Zajęcia odbywać się będą od listopada 2011r. do marca 2012r. w trybie 45 minutowych, popołudniowych spotkań 2 razy w tygodniu, dla każdej z grup wiekowych. Program rozpoczniemy integracyjnym spotkaniem dla dzieci i rodziców a zakończymy uroczystym występem dzieci. Zajęcia realizowane będą w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie na ul. Dworkowej 8 – informuje Anna Wąsik. 

Zapisy - Udział w zajęciach jest bezpłatny!  Ilość miejsc jest ograniczona! Zapisy pod numerem telefonu – 33 858 02 82

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: