Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drogowe remonty w Gminie Strumień

W gminie Strumień trwają prace związane z drogami. W Bąkowie zakończyły się prace przy budowie chodnika i trwa remont drogi. W Pruchnej trwa przebudowa ul Polnej, zaś w Zabłociu zakończono remont ulicy Dolnej.

Przy ul. Głównej w Bąkowie powstał już chodnik.  - W ramach robót wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej wzdłuż ulicy głównej w Bąkowie na odcinku od ul. Zielonej w kierunku DK 81 wraz z odwodnieniem i robotami towarzyszącymi. Mam nadzieję, że zrealizowany pierwszy etap budowy chodnika poprawi bezpieczeństwo pieszych w tamtym terenie. Inwestycja kosztowała 132 tys. zł – poinformowała Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia. To nie wszystko, dzięki współpracy z powiatem cieszyńskim wykonano także  nawierzchnię ul. Głównej w Bąkowie na odcinku Golasowice-Pielgrzymowice-Rychułd-Pruchna. 

Inwestycje nie ominęły również Pruchnej, tutaj zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Polnej.  W ramach prac wykonana została nawierzchnia asfaltowa o szerokości stałej 3 m z podbudową, wjazdami i robotami towarzyszącymi. Inwestycja pochłonęła  100 tys. zł. z miejskiej kasy.

W Zabłociu udało się już zakończyć remont ul. Dolnej .  – W ramach prac zmieniono podbudowę drogi, wykonano zjazdy oraz uporządkowano sprawy związane z kanalizacją deszczową. Droga została pokryta nawierzchnią asfaltową – podsumowuje Anna Grygierek. Remont kosztował 300 tys. zł.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-18 10:14:43
Przepierón: Nie będzie bezpieczniej dla pieszych bo jak bezmózgowi piraci drogowi zobaczą kawałek równego asfaltu to gaz do dechy i powylatują z trasy zabijając bądź raniąc przypadkowych przechodniów. Trzeba by było chodnik od drogi betonowym murem odgrodzić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: