Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drogie dzieci Mikołaj już leci!

Na ten dzień najmłodsi czekają cały rok. Jak dowiedział się Portal Śląska Cieszyńskiego Święty Mikołaj odwiedzi również nasz region i spotka się ze wszystkimi grzecznymi dziećmi.

Odjazdowo Święty Mikołaj dotrze do Skoczowa. Tu na skoczowskim Rynku mikołajkowa zabawa rozpocznie się o godz.16.30- konkursem LGR „Żabi Kraj”. Z dziećmi zgromadzonymi na skoczowskim Rynku, bawić się będzie renifer Rudolf oraz skoczowski Ploskoczek. O godz. 18.00 pojawia się Mikołaje – widowiskowo wjadą na motocyklach. Miejskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkie grzeczne dzieci 6 grudnia na Rynek.


6 grudnia o godz. 16.30 do Domu Narodowego zaproszone są również cieszyńskie dzieciaki.  Odbędzie się tam impreza integracyjna – Gdzie jesteś Święty Mikołaju. O trudach mikołajowej wędrówki i zagubieniu sędziwego świętego, opowiedzą pomocnicy świętego Migotka, Mikołajka i Pucuś. Jak zapowiada COK - zabawy, konkursy, prezenty, piękne piosenki, muzyka, barwna scenografia - to będzie niezapomniane spotkanie z Mikołajem w Domu Narodowym! Impreza adresowana jest dla dzieci w wieku od 3 lat, ilość miejsc ograniczona, bilety w COK - dzieci: 15 zł, opiekun: 5 zł.

Hucznie Mikołajki świętuje też Brenna. Tu Święty Mikołaj uroczyście otworzy sezon na lodowisku w Parku Turystyki. O godz. 15.00 będzie można pierwszy raz tej zimy wejść na taflę lodowiska. Dzieci i młodzież ślizgają się za darmo. Święty Mikołaj na saniach z dzwoneczkami pojawi się w Parku Turystyki o godz. 17.30 Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji: gry, zabawy oraz słodkie upominki.

Trochę inaczej Mikołajki świętuje Istebna. Tam mieszkańcy mogą spodziewać się niezapowiedzianych gości. Już w najbliższy czwartek 6 grudnia, po raz piąty z rzędu Zespół Regionalny Istebna przypomni archaiczny obrzęd "chodzynio Mikołaji".

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: