Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Drogi w powiecie z rządowym wsparciem

Dziś (9.09) w skoczowskim urzędzie miasta wręczono promesy na remonty dróg gminnych oraz powiatowych przebiegających przez Skoczów, Brenną, Zebrzydowice, Hażlach i Ustroń. Symboliczne czeki przekazywał wiceminister Stanisław Szwed oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Fundusz Dróg Samorządowych to program rządowy, który polega na współfinansowaniu remontów dróg należących do gmin i powiatów. Jak wyliczał Stanisław Szwed, w tym roku powiat cieszyński otrzymał wsparcie 70-procentowe na modernizację swoich odcinków tras, a poszczególne gminy mogą liczyć na pokrycie kosztów prac rzędu 55-60%. - W tym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 3,2 mld zł będzie przeznaczone na drogi gminne i powiatowe, a w perspektywie 10-ciu lat mamy kwotę 36 mld zł. Myślę, że dla państwa mieszkańców to są dobre wiadomości, bo na te drogi zawsze pieniędzy brakuje i potrzeby są bardzo duże - mówił wiceminister. Jak dodał, w ramach funduszu poszczególne gminy naszego regionu oraz powiat cieszyński otrzymają 16 mln z 200 mln zł, jakie przydzielono dla całego województwa śląskiego.

Wicewojewoda Jan Chrząszcz dziękował Stanisławowi Szwedowi za wsparcie w zwiększeniu środków dla regionów południowych naszego kraju oraz zwrócił się do przedstawicieli samorządów, jakie przyjechały do Skoczowa. - Gdyby nie tak świetnie przygotowane wnioski i aplikacje, to byłyby kłopoty, bo po prostu byłyby one odrzucone. To, co robicie, robicie w znakomity sposób i za to dziękuję. Zrobię wszystko, aby urząd wojewódzki jak najszybciej przygotował umowy, abyście mogli rozpocząć procedury przetargowe - zapewniał.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-09 15:21:19
krzysztof.mm: kampania wyborcza w pełni - drżą ze strachu przed kontynuacją rządów bolszewików nie tylko d r o b n i przedsiębiorcy, już dziś dorzynani podwyższonymi składkami na ZUS, k o s z t a m i utrzymania firm i zatrudnienia - to im plunął Kaczyński prosto w twarz otwarcie ogłaszając, że to ich najbardziej w ł a d z a będzie strzygła i d o i ł a
2019-09-09 15:24:56
krzysztof.mm: dżizas, te t a b l i c z k i... PiS ma wyborców za i d i o t ó w - i wygląda na to, że w stosunku do tych, co tę d o j n ą zmianę pazernych k o l e s i ó w popierają nie myli się ani odrobinę
2019-09-09 16:08:20
koszor: Tak, krzysztofie. Gdy lewica dzieli się i kłóci, PiS umiejętnie podchodzi wyborców i wygraną ma pewną. Siedząc na ławce rezerwowej, lewica wymyśla dopłaty do zarobków i obniżenie ZUS-u dla przedsiębiorców. Ale jest to musztarda po obiedzie, bo kiedy byli przy sterach twierdzili, że nie stać nas na to. Nawet 500+ był ekonomicznie niewykonalny, a teraz zmienili zdanie i obiecują większe cuda niż PiS.
2019-09-09 16:32:12
krzysztof.mm: no proszę, uderz w stół...
2019-09-09 16:38:40
donekT: krzysztof-Q, zaproponuj swoim idolom, żeby zapoznali się z wypowiedziami, chociażby na tym portalu, jaki elektorat ich wspiera i co sobą reprezentuje. Jak zostało napisane, każdy pasterz przenika zapachem swych owiec.
2019-09-09 16:41:58
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-09 18:37:19
666: Sokole oko dostrzegł jakiegoś biskupa na zdjęciu. Prawdopodobnie to wynik tęsknoty za seksem.
2019-09-09 19:21:18
donekT: Lokalny FREUDYZM zaznaczył swą obecność i ujawnił niewyrafinowane skłonności.
2019-09-09 20:33:45
tom lem: ..."uderz w stół?" - raczej w czoło, co poniektórzy powinni - najwyraźniej swoim uśmiechem obdarzają nie tych, którzy dają pieniądze na remont gminnych dróg. Osobiście wolą je podziwiać podczas lotu balonem lub zabawy w rajdowym samochodzie. Oczywiście wszystko dla dobra mieszkańców gminy.
2019-09-09 20:40:33
skuter66: krzysztof.mm ćwoku jeden, dobrze mieć wyremontowane drogi, nieprawdaż?
2019-09-09 23:35:57
ciotka matylda: Nareszcie zostałem przekonany do tych miliardów odzyskanych od złodzieji. Doszło do tego,że chyba już brakuje ludzi do transporu pieniędzy bo p.Stanisław Szwed, polityk i związkowiec, poseł na Sejm i sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwozi piniądze na DROGI!!!. Już nie mogę się doczekać aż zawita do nas minister infrastruktury,trza będzie przeznaczyć jedno pomieszczenie w remontowanym budynku nr 3 na skarbiec. Zastanawiam się kiedy obdarowani zdążyli przygotować tak gustowne tabliczki. Oczywiście fajnie mieć pieniądze na remont ale po co ten cały cyrk. I niech mi ktoś wytłumaczy, jeśli jest tyle pieniędzy to dlaczego Skoczów dotował drogę powiatową?
2019-09-11 09:14:21
krzysztof.mm: skuter, nie podniecaj się - chwaliłeś się g a b i n e t e m w młodym wieku w końcówce PRL-u, kiedy to już tylko ostatnie m e n d y awansowały po linii partyjnej, o szczegółach milczysz, nikt cię przez to nie nazywa partyjną g n i d ą - tak, PRL-owski szefie, drogi dobrze mieć wyremontowane, ale niedobrze mieć w ł a d z ę, która s o b ie przed wyborami te remonty przypisuje
2019-09-11 15:56:19
donekT: krzysztof-Q Jeszcze nie przeczyściłeś wydechu??? Jakoś marnie Ci idzie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: