Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Droga w Ustroniu i most w Drogomyślu dofinansowane przez rząd

Znamy już inwestycje lokalne z województwa śląskiego, które zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. To realizacja przebudowy obwodnicy Ustronia oraz przebudowy mostu w Drogomyślu. 531 695 686,35  zł – tyle funduszy trafiło do województwa śląskiego. Dwie inwestycje realizowane z funduszu pochodzą z powiatu cieszyńskiego.

- Zakres tych inwestycji jest bardzo szeroki, niemniej w dużej mierze są to zadania prorozwojowe, jak również inwestycje modernizacyjne, aby samorządy miały możliwość zmodernizowania chociażby swoich obiektów czy wybudowania nowej drogi. Ale to wszystko ma pobudzić rynek lokalny, ma dać miejsca pracy, ma ratować rynek pracy. A z drugiej strony – rozwijać nasz region – zaznacza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

Z funduszy w naszym regionie będzie można zrealizować przebudowę DW 941 od obwodnicy m. Ustroń do DW 942. - Inwestycja jest zlokalizowana w gminie Wisła i Ustroń. Inwestycja będzie polegać na rozbudowie jezdni głównej, przebudowie skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, zjazdów i przejazdów kolejowych oraz budowie odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych. Dofinansowanie z funduszu: 20.000.000 zł – informuje Urząd Wojewódzki.
Kolejna inwestycja zrealizowana zostanie w gminie Strumień. To przebudowa mostu na rzece Wiśle w Drogomyślu. - Zadanie przewiduje rozbiórkę i budowę nowego mostu nad rzeką Wisła w Drogomyślu, w ciągu drogi powiatowej 2627 S. Zadanie to, które będzie realizował powiat cieszyński, otrzyma wsparcie w wysokości 5 mln zł – dodają służby wojewody.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in.  budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-10 16:22:47
Ebenezer: Sorry, ale dlaczego powielacie takie fejki? Przeciez wiemy, ze remont drogi już trwa. Pieniądze są zapewnione, nawet bez tego co mówi Wieczorek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: