Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Droga krzyżowa przeszła ulicami Cieszyna

Dziś (16.03) ulicami Cieszyna przeszła Miejska Droga Krzyżowa. Po raz piaty wydarzenie to organizuje Duszpasterstwo Młodzieży w Cieszynie.

Pielgrzymi wyruszyli przed godziną 9:00 z kościoła św. Elżbiety w Cieszynie. Po drodze odwiedzili wszystkie cieszyńskie parafie. Pięć lat temu Duszpasterstwo Młodzieży w Cieszynie wpadło na taki pomysł, aby na wzór ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w której nie każdy może wziąć udział bo organizowana jest w nocy, a do pokonania uczestnicy mają ponad 30 km, zorganizować drogę miejską – przyznała w rozmowie z OX.PL Joanna Kulesza liderka Duszpasterstwa Młodzieży w Cieszynie.

Pielgrzymów nie odstraszyła deszczowa pogoda. Pomimo tego, że pada i jest zimno zawsze znajdzie się ktoś kto chce z nami iść. Cały czas mamy rotację uczestników. Ludzie dołączają w trakcie drogi krzyżowej. Niektórzy z kolei odłączają się przy swoich parafiach. Najbardziej wytrwali są z nami do końca – dodała Kulesza.

Uwagę przykuwały krzyże niesione przez niektórych uczestników. Każdy mógł zabrać swój. Mile widziane były te robione własnoręcznie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: