Droga Krzyżowa nocą w góry
Tegoroczna edycja powiatowa będzie miała dwie trasy – z Zamarsk do Szczyrku, do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski (34 km) lub z Zamarsk na Matyskę – Golgotę Beskidów (49 km).
Pierwsza trasa przebiegać będzie z Zamarsk – spod drewnianego kościółka św. Rocha przez Zamarski, Kostkowice, Dębowiec, Simoradz, Skoczów Kaplicówka, Górki Wielkie, Zebrzydka, Łazek, Czupel, Mały Cisowy, Wielka Cisowa, Błatnia (Błotny), Stołów, Trzy Kopce, Klimczok, Szczyrk do Sanktuarium Na Górce.
Druga trasa prowadzi z z Zamarsk – spod drewnianego kościółka św. Rocha przez Zamarski, Kostkowice, Dębowiec, Simoradz, Skoczów Kaplicówka, Górki Wielkie, Zebrzydka, Łazek, Czupel, Mały Cisowy, Wielka Cisowa, Błatnia (Błotny), Stołów, Trzy Kopce, Klimczok, Szczyrk Sanktuarium Na Górce, Szczyrk, Skrzyczne, Ostre, Twardorzeczka, Matyska - Golgota Beskidów.
Zarówno jedna jak i druga trasa jest trudna, wymagająca dobrego przygotowania fizycznego i odpowiedniego sprzętu (dobre buty, ciepłe ubranie). W przeważającej części przebiega w górach. Możliwa warstwa śniegu i oblodzenia. Dlatego należy dobrze się przygotować – jak podają organizatorzy:
Należy zabrać:
- dobre, wygodne obuwie o twardej podeszwie,
- odpowiednie ubrania (ciepła kurtka, czapka, polar),
- latarkę (czołówkę),
- mapę,
- naładowany telefon komórkowy,
- termos z gorącą herbatą,
- wysokoenergetyczny posiłek.
Warto:
- zabrać własny drewniany krzyż,
- mieć kijki trekingowe,
- wziąć nawigację.
Każdy uczestnik we własnym zakresie zapewnia sobie transport powrotny.
Szczegóły i zapisy: edk.zamarski.pl
Pisaliśmy: Ekstremalna Droga Krzyżowa
vdka
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.