Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dożynki w Istebnej

Barwny, dożynkowy korowód przejechał wczoraj (16.09) ulicami Gminy Istebna. Przystrojone wozy, samochody strażackie oraz konny orszak podziwiali licznie zebrani mieszkańcy i goście. Korowód zatrzymał się przed amfiteatrem Pod Skocznią, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Dożynkowe uroczystości w naszym regionie kończy Gmina Istebna - tak też było i w tym roku. Święto plonów w Trójwsi miało miejsce wczoraj (16.09). Dużą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, był dożynkowy korowód, który wyruszył z Istebnej Centrum. Było kolorowo i wesoło. Wrażenie robiły pięknie przystrojone wozy. Dorośli czekali na to by pomachać znajomym, a dzieci wyciągały dłonie po słodkości. Co ważne dopisała również pogoda.

Główna część uroczystości odbyła się w tamtejszym amfiteatrze. Po przywitaniu licznie przybyłych gości przyszedł czas na dożynkowy ceremoniał. Nie zabrakło przemówień i podziękowań. Gazdowie wręczyli dożynkowe chleby przedstawicielom duchowieństwa, gminy i gościom.

Dożynki w Gminie Istebna to bardzo ważna uroczystość, która wynika z potrzeby serca – przyznał w rozmowie z OX.PL Wójt Henryk Gazurek. Bardzo sobie cenie to podtrzymywanie tradycji. Dziękuję wszystkim którzy przybyli w strojach regionalnych. Warto dodać, że ta nasza ziemia nie jest tak urodzajna. Jest wymagająca. Rolników nie jest już tak dużo. Głównie są to gospodarstwa indywidualne – podkreślał Gazurek.

Tegorocznymi głównymi gazdami dożynek byli Państwo Urbaczka. To dla nas duże wydarzenie, stres, ale też i zaszczyt – przyznali. Jak podkreślają dożynki w dzisiejszych czasach to bardziej podtrzymywanie tradycji, ale też ciągle pojawia się w tych uroczystościach coś nowego. Dla niech to bardzo ważne wydarzenie. Prace na roli znają doskonale, choć dziś wygląda już zupełnie inaczej. Nie są typowymi rolnikami, mają konie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: