Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dożynki, Jarmarki, koncerty, czyli podsumowanie weekendu

Przez ostatni weekend (21-23.08) w naszym regionie sporo się działo. Zapraszamy na krótkie zestawienie najważniejszych imprez tego weekendu oraz ich fotorelacje.


PIĄTEK 21.08

W Ustroniu odbył się Autowir, czyli coroczna impreza w ramach organizowanych w mieście Dni Ustronia.Na cieszyńskim Rynku wystartował 28. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wydarzenie to jest okazją do przyjrzenia się różnorodności kulturowej krajów europejskich z odległych części świata.
SOBOTA 22.08


W Hażlachu miały miejsce obchody 710 lecia miejscowości, połączone z Piknikiem Charytatywnym na rzecz chorej 16- letniej mieszkanki Hażlacha Justyny Giedy.
W sobotni wieczór w Ustroniu odbył się niecodzienny bieg, ponieważ zebrani mogli uczestniczyć w 25. Biegu Romantycznym Parami. W wyścigu wystartowały aż 142 pary.

W sobotę dbyła się po raz kolejny impreza pt: OCHABSKIE PAPAJE - WYŚCIGI POJAZDÓW WŁASNEJ KONSTRUKCJI fot nadesłane na kontakt24.ox.pl: Szymon BronowskiNIEDZIELA 23.08Rękodzieło artystyczne opanowało cieszyński Rynek. W niedzielę odbył się III Cieszyński Jarmark Piastowski, oprócz ręcznych wyrobów artystycznych, nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci oraz konkursów.
W Wiśle odbyła się 26. już edycja festiwalu contry pt.: „XVI Wiślaczek Country”. Ulicami miast a przejechało kilkaset motorów, a w amfiteatrze zagrały różne zespoły country.Z kolei w ramach Dni Ustronia odbył Jarmark Ustroński. Uczestnicy mogli zakupić różnego rodzaju wyroby rękodzielnicze oraz posłuchać kapel góralskich i zespołu Turnioki.W cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się Koncert Galowy 28. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.W minioną niedzielę odbyły się Dożynki Gminne w Zebrzydowicach. Na ulicach można było podziwiać barwny korowód, skosztować m.in. kołaczy oraz uczestniczyć w zabawie festynowej z zespołem Awans.Dla amatorów jazdy na dwóch kółkach w Cieszynie odbył się III Amatorski Wyścig Motocyklowy "O Błękitną Wstęgę Olzy".

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-25 13:35:05
Nerwusek: Zapomnieliście o Papajach w Ochabach.
2015-08-25 15:11:28
Nerwusek: Dziękuję za edytowanie artykułu j dodanie fotek z Papajów ;-)
2015-08-25 17:45:49
syroma: Wiślaczek to raczej w wiśle a nie w ustroniu... Natomiast nie ma słowa o dozynkach ustronskich, chyba najwiekszych w powiecie. Uuuuu kicha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: