Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dotknij Sahary w Tunezji

Jako dziecko marzyłam o dalekich, egzotycznych podróżach. Palcem po mapie przemierzałam wielki świat, mając głęboką nadzieję, iż kiedyś na własnej skórze doświadczę jego piękna. Od zawsze jednak to Afryka była moim największym pragnieniem.

Czytając książki o wyprawach na Czarny Ląd, przenosiłam się w te dzikie, nieodgadnione zakątki naszego globu. Nie można jednak żyć wyłącznie marzeniami, cóż nam po nich. Przemieniać je w rzeczywistość, to dopiero prawdziwa frajda.

Afryka otworzyła przede mną swoje magiczne wrota. Pierwszym punktem docelowym mojej wyprawy była Sahara. Zawsze wydawała mi się miejscem tak odległym i niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika, że nigdy nie sądziłam, że zobaczę ją na własne oczy.

Można powiedzieć, że odciśnięcie stopy w piaskach Sahary było dla mnie tak ważne jak dla ludzkości pierwszy krok w kosmos. Jaka jest Sahata? Tego nie da się opisać w kilku zdaniach. Można jedynie przybliżyć jej wyjątkową i zaskakującą sylwetkę.

 

 

W Tunezji bezkresne morze pustyni wypełnia cały krajobraz. Będąc tam, odnosimy wrażenie, że oprócz piasku, na świecie nie istnieje nic więcej. Sahara bywa nieobliczalna. Pod osłoną delikatności kryje się prawdziwa dzikość, nie warto zatem burzyć jej spokoju. Saharyjskie wydmy, karawana w tle i palące słońce na horyzoncie, tworzą niezapomniane widowisko wyrwane niczym z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Poczuć się jak w bajce, to bezcenne uczucie.

 

   

 

Z dalekiej podróży nie wypada powrócić z gołymi rękoma, dlatego Sahara to tak naprawdę wielki sklep z pamiątkami. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Pustynia potrafi zaskakiwać. Nawet tutaj, wydawałoby się, że na końcu świata, spotkać można handlarzy oferujących rozmaite towary. Wisiorki, naszyjniki, bransoletki czy świeże owoce daktylowca będą miłym uzupełnieniem saharyjskiej wyprawy. Niepokorni kupcy zawsze znajdą drogę do turysty. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak magiczne róże pustyni. Ich niecodzienne kształty pobudzają wyobraźnię obserwatora, oszałamiają swym pięknem i zachęcają do zakupu. Któż zatem oprze się urokowi piaskowego cudu natury? Chyba nikt… Bez dwóch zdań, będzie to najbardziej urokliwa pamiątka z wnętrza pustyni.


Sahara to jedna wielka tajemnica. Nigdy do końca nie zgłębimy jej pierwotnego charakteru. Dla każdego okaże się inna, mniej lub bardziej zaskakująca, jednak zawsze budzić będzie podziw i respekt. Jej ogrom potrafi zachwycić, rozbudzić zmysły czy poruszyć niemalże do łez. Może również przerazić, przytłoczyć swym bezmiarem, ale bez wątpienia wryje się w pamięć każdego wędrowca.

 

Dotyk Sahary jest niczym pierwszy, niewinny pocałunek. To uczucie niezwykle czyste, nieznane i bardzo ożywcze. Jeśli ktoś raz przekroczy bramę królowej pustyń, już zawsze będzie wracał myślami do tej niezapomnianej przygody. Prawdziwi szczęściarze mogą napotkać na swej drodze piękne zjawisko, zwane fatamorganą. Gdy na horyzoncie ujrzysz oazę, uwierz, że ona tam jest. Warto na moment zatopić się w tym iluzorycznym obrazie. Niby tylko fikcja, a jednak widoczna gołym okiem.

 

 

Chcąc stanąć twarzą w twarz z dzikim obliczem pustyni, warto wybrać się na Jeep – Safari. Dwudniowa wycieczka po pustynnych bezdrożach, na zawsze pozostanie w pamięci zagorzałego podróżnika. Trasa wyprawy jest niezwykle bogata. Szalony rajd po piaskowych wydmach przyprawia o dreszczyk emocji.

 

 

Kolejnym punktem na mapie jest miasteczko rodem z „Gwiezdnych wojen”. Kosmiczna sceneria wprowadza obserwatora w magiczny świat filmu. To ekspedycja godna polecenia, nigdy bowiem nie wiesz co czai się za rogiem. Wybierając się na Saharę, pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Uwaga na oszustów!

Na całym świecie spotkać możemy nieuczciwych handlarzy. Warto zatem negocjować cenę, by dokonać korzystnej dla nas transakcji. Pilnujmy także portfeli, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. fot.: sxc.hu

Dowiedz się więcej zadzwoń lub odwiedź:

Biuro Podróży Family TOUR

Rynek 7, Skoczów  tel. 33 853 0733

mobile: 535 100 544


www.family-tour.pl

 

 

 

Możesz także dołączyć na Facebooku do Patrycji Katarzyny Rusin specjalistki z biura podróży, która zwiedziła już niejedno miejsce i chętnie opowie o tym, co warto zobaczyć.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: